Haki ordu

Haki ordu

Autor: Tuul Sepp

Kirjastus: RAHVA RAAMAT

Kategooria: Noorem kooliiga, vanus 10-12
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
22.99€
Osta
Apollo
23.95€ / 22.75€
Osta
Kas oled kunagi ette kujutanud, kuidas loodus ja linnaruum võiksid käsikäes eksisteerida? Tuul Sepa kirjutatud "Haki ordu" on põnev ja õpetlik lugu, mis viib sind koos 12-aastase Taanieliga tema unenäos nähtud elutusse linna, kus valitsevad ainult lõputud betoonväljad ja lämmatavad tolmupilved. See on lugu, mis ei lase sul raamatut käest panna, enne kui oled leidnud vastuseid, mis võivad päästa nii Taanieli kodulinna kui ka meie reaalse maailma.

Kui Taaniel kohtub unenäos linna kaitsva vaimu Hakiga, saab ta enda käsutusse salapärase klaaskuuli ja krüpteeritud mõistatuse. Need on võtmeteks, mis võivad hoida ära tema kodulinna hävingu. Kuid Taaniel ei ole üksi – tema kõrval seisavad vaprad kaaslased, kelle hulka kuuluvad Roosi, Saara, Hans, Lennart, Mattias, Mario, Ronald ja väike Stiina. Koos moodustavad nad Haki ordu, mis on pühendunud linnaloomade uurimisele ja linnalooduse kaitsmisele.

Raamat "Haki ordu" on palju enamat kui lihtsalt fantaasialugu. See on kaasahaarav seiklus, mis õpetab lugejaid – nii noori kui ka vanu – märkama loodust meie igapäevaelus. Lapsed õpivad nägema linna läbi loomade silmade, avastades 12 maagilist muundumist, mis toovad esile linna loodusliku poole. Tuul Sepp, kes on tunnustatud loomaökoloog ja teaduse populariseerija, toob oma teoses esile, kuidas inimese mõju keskkonnale võib loomade tervist mõjutada. Tema panus teaduse vallas on nii märkimisväärne, et 2023. aastal pärjati ta riigi teaduspreemiaga geo- ja bioteaduste alal.

Kui sind huvitab, kuidas loodus ja linn võivad harmoonias koos eksisteerida, siis "Haki ordu" on just see raamat, mida sa peaksid lugema. Lase end kaasa haarata sellest südantsoojendavast loost, mis õpetab meid kõiki loodust hindama ja kaitsma – isegi linnasüdames.