Hapendamine ja marineerimine

Hapendamine ja marineerimine

Autor: Marika Vingissar

Kirjastus: ÜHINENUD AJAKIRJAD

Kategooria: Hoidised
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
6.50€
Hetkel pole saadaval
Apollo
6.50€ / 6.18€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas oma köögivilju säilitada nii, et need oleksid maitsvad ja tervislikud? Marika Vingissari raamat "Hapendamine ja marineerimine" on just see teejuht, mida vajate. See teos avab ukse traditsiooniliste säilitusmeetodite maailma, mis on aja jooksul üha enam populaarsust kogunud.

Hapendamine, tuntud ka kui piimhappekäärimine, on protsess, kus köögiviljades leiduvad suhkrud muunduvad hapeteks. See looduslik fermentatsiooniprotsess ei aita mitte ainult kaasa toidu pikemale säilivusele, vaid on ka tervisele kasulik. Hapendamise käigus tekivad seedeensüümid, vitamiinid ja probiootilised tüved, mis on olulised teie seedimisele ja soolestiku mikrofloorale. Eestis on hapukapsas ja sellest valmistatud road meie köögi lahutamatu osa, kuid hapendada saab ka teisi köögivilju, nagu näiteks rahvusvaheliselt tuntud Korea kimtši.

Marineerimine seevastu kasutab köögiviljade säilitamiseks äädikat. Veest, soolast, suhkrust, äädikast ja maitseainetest koosnev leem mitte ainult ei säilita köögivilju, vaid annab neile ka erakordse maitse. Kuid ettevaatust – nii hapendamise kui ka marineerimise puhul on kriitilise tähtsusega kasutatavate nõude ja köögiriistade puhtus, et vältida roiskumisbakterite levikut ja tagada toidu ohutus.

Marika Vingissar juhatab teid läbi hapendamise ja marineerimise nüansside, tagades, et teie köögiviljad säilivad ohutult ja maitsvalt. Olgu teie eesmärgiks valmistada traditsiooniline hapukapsas või katsetada uusi maitseid, see raamat on teie köögi riiulil asendamatu abiline.