Härra Suurvaim

Härra Suurvaim

Autor: Mati Soonik

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2014 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
4.99€
Osta
Aasta on 1946, ja te olete just avastanud Mati Sooniku teose "Härra Suurvaim", mis viib teid ajas tagasi, et uurida elu keerukust pärastsõjaaegses Eestis. See raamat pakub teile pilguheitu ühe mehe elule, kes seisab silmitsi nõukogude reaalsuse karmide tõdedega.

Kujutage ette olukorda, kus viienda pulma-aastapäeva tähistamise käigus on peategelane, härra Suurvaim, oma varanduse mõtlematult tuulde lasknud. Samal ajal on tema rase naine öösel oma lesestunud ema juures, jättes härra Suurvaimu omapäi toime tulema.

Hommikul seisab härra Suurvaimu naine silmitsi ootamatu külalisega – suitsu pahviva naiskodanikuga, keda härra Suurvaim tutvustab kui julgeolekuohvitseri. Ta väidab, et naine on tulnud kuulama riigivastaseid laule, mille eest on lubatud isegi tasu. Kuid see pole ainus härra Suurvaimu plaan. Ta loodab öö varjus kalakombinaadist valvuri sõbra abiga tasuta kala saada, sest toiduainetega on sõjajärgsel ajal kitsas käes.

Mati Sooniku "Härra Suurvaim" on kirjutatud leebe nostalgiaga, pakkudes lugejale sügavat sissevaadet inimeste igapäevaellu ja nende leidlikkusse nõukogude korra viljastavates tingimustes. See raamat ei ole lihtsalt ajalooline dokument, vaid kaasahaarav lugu, mis räägib inimlikkusest, kavalusest ja ellujäämisest.

Avastage, kuidas härra Suurvaim ja tema kaaslased navigeerivad läbi elu, mis on täis nii komöödiat kui ka tragöödiat, ning saage osa ajastust, mis on jätnud sügava jälje Eesti ajalukku. "Härra Suurvaim" on teos, mis ei jäta teid külmaks, olles samal ajal hariv ja meelelahutuslik lugemine.