HENRI PICKI MÜSTEERIUM

HENRI PICKI MÜSTEERIUM

Autor: David Foenkinos

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
3.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, mis saab kõigist neist käsikirjadest, mida kirjastajad ei avalda? Prantsuse kirjanik David Foenkinos viib teid põnevale teekonnale läbi ühe sellise käsikirja salapärase saatuse oma teoses "Henri Picki müsteerium".

Kujutage ette väikest Prantsuse linnakest, kus on ellu kutsutud eriline raamatukogu – koht, kus lebavad unustatult need teosed, mille kirjastajad on tagasi lükanud. Just sellises raamatukogus avastatakse üks erakordne käsikiri, mille autoriks peetakse hiljuti lahkunud pitsameistrit Henri Picki. See avastus on täis vastuolusid, sest Picki lesk väidab, et mees ei olnud elu jooksul lugenud ühtki raamatut, ammugi mitte kirjutanud.

Kui käsikiri avaldatakse, saab sellest üleöö bestseller. Kuid edu toob kaasa kahtlusi – kas see võib olla vaid osavalt korraldatud turundustrikk? Kas tõesti suutis lihtne pitsameister luua kirjandusteose, mis võlub tuhandeid lugejaid? Üks endine kirjanduskriitik otsustab välja selgitada tõe ja asub uurima Henri Picki tõelist lugu.

David Foenkinos, sündinud 1974. aastal, on üks tuntumaid prantsuse kirjanikke ja stsenariste. Tema sulest on ilmunud hulgaliselt romaane, mis on pälvinud arvukalt auhindu ja leidnud tee lugejateni paljudes keeltes. Eesti lugejale võib Foenkinos olla tuttav oma varasemate teoste "Delikaatsus" (2013) ja "Mälestused" (2015) kaudu.

Kui armastate kirjanduslikke mõistatusi ja kultuuri, mis peegeldab inimhinge sügavusi, siis "Henri Picki müsteerium" on just teile. Avastage, kuidas üks tagasi lükatud käsikiri võib muuta arusaama geniaalsusest ja sellest, kust see tegelikult tuleb.