Kas oled kunagi mõelnud, millised lood ja uskumused on kujundanud eesti rahva hingeelu? Ivar Paulson, tunnustatud etnoloog ja usundiloolane, on just selliste sügavate teemade uurimisele pühendanud oma elu. Tema teos "Hinged, vaimud ja jumalad" on kogumik, mis viib sind rännakule läbi eesti rahva uskumuste, perekondlike kaitsevaimude, põllundusega seotud rituaalide ja palju muu.
Paulson, kes alustas oma akadeemilist teekonda Tartu Ülikoolis ja jätkas seda paguluses, pühendas oma elu usundiloo süvitsi uurimisele. Tema töö Stockholmi ülikoolis kui dotsent ja professori kohusetäitja kinnitas tema mainet kui väljapaistvat teadlast.
Kui sind huvitavad artiklid ja esseid, mis heidavad valgust vanadele eesti rahvauskumustele ja mütoloogiale, siis on "Hinged, vaimud ja jumalad" just see, mida otsid. See teos on rikas kultuuriloolise sisu poolest, sisaldades Paulsoni erialaseid uurimusi, mis olid algselt avaldatud peamiselt saksa keeles, kuid nüüd on need hoolikalt eestindanud Mari Tarvas ja inglise keelest tõlkinud Aldo Randmaa.
Indrek Peedu, kogumiku koostaja ja saatesõna autor, on valinud välja artiklid, mis esindavad Paulsoni mõtteloo kõige eredamaid hetki. "Hinged, vaimud ja jumalad" ei ole lihtsalt akadeemiline tekst, vaid see on ka sügavalt isiklik, peegeldades Paulsoni kirge ja pühendumust oma uurimisvaldkonnale.
Kui soovid sukelduda eesti rahva uskumuste maailma ja mõista paremini, kuidas need uskumused on kujundanud meie esivanemate elu, siis on "Hinged, vaimud ja jumalad" teos, mida ei tohiks mööda lasta. See on kohustuslik lugemine kõigile, kes on huvitatud etnograafiast, usundiloost ja kultuuripärandist.