Hingeväädid

Hingeväädid

Autor: Villiam Neeme

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Kas olete kunagi tundnud, kuidas minevik ja olevik põimuvad salapärases tantsus, kus argipäev seguneb müstikaga? Villiam Neeme teos "Hingeväädid" viib teid just sellisele avastusretkele, mis on sama paeluv kui see on sügavalt isiklik.

Tutvuge Tobiasega, Kopenhaageni elanikuga, kelle unistuste rahu rikuvad kummalised öised painajad. Kui töö sunnib teda sõitma Eestisse – maale, millest tema vanaisa sõja ajal põgenes –, ei oska Tobias aimatagi, et see reis muudab tema elu igaveseks. Eestis kohtab ta inimesi ja kogemusi, mis sunnivad teda astuma välja oma mugavustsoonist ning silmitsi seisma oma hingepainetega.

Villiam Neeme kirjutatud "Hingeväädid" on lugu, mille tegevus toimub nii Eesti ajaloo süngemates nurkades kui ka Amazonase džungli südames, luues sidemeid ajaloo ja kaasaegse, maagilise ja argise, südamliku ja karmi ning eksootilise ja põhjamaise vahel. See on debüütromaan, mis pälvis Eesti Kirjanike Liidu 2019. aasta romaanivõistlusel tunnustust ja mis viib lugeja argireaalsusest peaaegu müütilise mõõtmeni.

Pealkirja "Hingeväädid" võib mõista mitmeti. See viitab romaanis olulist rolli mängivale ayahuascale, mis ketšua keeles tähendab hingeväätet, kuid sellel on ka laiem, kujundlik tähendus. Villiam Neeme on loonud teose, kus psühholoogiline realism ja fantastiline kirjeldus põimuvad kunstiliselt ja veenvalt ühtseks tervikuks, viies lugeja sujuvalt ühest maailmast teise, ilma et usutavus kannataks.

See raamat ei idealiseeri ega müstifitseeri psühhedeelset kogemust, vaid pakub autentset vaadet sellele, kuidas inimese sisemised pinged ja mälu teemad põimuvad ühte. "Hingeväädid" loob omaette maailma, mis on meile tuttav, kuid ületab samal ajal tõepärasuse piirid, jättes lugejale võimaluse avastada, kas tegemist on maagilise realismi, mõistulooga või "mälukirjandusega".

Kui soovite sukelduda teekonnale, mis on sama rikkalik ja mitmekihiline kui elu ise, siis "Hingeväädid" on teie jaoks. See on lugu, mis kõnetab südant ja meelt, viies teid kaasa rännakule, mis on sama ettearvamatu kui see on valgustav.