Hüvastijätt

Hüvastijätt

Autor: Adam Zagajewski

Kirjastus: HENDRIK LINDEPUU

Kategooria: Luule
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Osta
Kui otsid sügavat luuleelamust, siis Adam Zagajewski teos "Hüvastijätt" on just see, mida vajad. See Poola kirjanduse hiiglase viimaseid pärandeid avab ukse tema hinge sügavustesse, pakkudes valikut tema kahest viimaseks jäänud kogumikust – "Asümmeetria" ja "Tõeline elu".

Zagajewski, kes lahkus meie hulgast 2021. aastal, oli luuletaja, kelle sõnaseadmise oskus ja tundlikkus on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu. Tema töö on ära teeninud mitmeid mainekaid auhindu, sealhulgas Neustadti auhinna, Griffini luuleauhinna ja Astuuria printsessi auhinna, mis kinnitavad tema luule universaalset kõlapinda.

Raamat "Hüvastijätt" ei ole lihtsalt luulekogumik, vaid sild, mis ühendab lugeja Zagajewski hinge keerdkäikude ja maailmatunnetusega. Tema looming, mis on tõlgitud paljudesse keeltesse, räägib universaalsetest teemadest, kuid omab samas isikupärast ja ainulaadset häält. Kui soovid tutvuda Zagajewski varasema loominguga, siis "Valitud luuletused", mis ilmus eesti keeles 2010. aastal, on suurepärane sissejuhatus tema rikkalikku poeesiamaailma.

Sukeldu Adam Zagajewski luuleilma ja lase end kaasa haarata tema sõnade rütmist ja sügavusest. "Hüvastijätt" on teos, mis ei jäta kedagi külmaks, olles tõeline vaimutoit neile, kes hindavad kirjandust, mis kõnetab südant ja mõistust.