Andres Herkel on oma raamatus "Idealistid. Vabaerakonna lugu" toonud lugejateni Vabaerakonna sünniloo, alates esimestest sammudest, mil osalejad ei osanud veel ette näha, et nende algatusest kasvab välja erakond. See rikkalikult illustreeritud teos pakub ausat ülevaadet sellest, mis Vabaerakonna asutajatele ühiskonnas muret valmistas. Läbi kivide ja kändude kirjelduste avaneb värvikas pilt sellest, kuidas üks grupp inimesi alustas liikumist kartellierakondade ja küünilise poliittehnoloogia vastu ning kuidas see protsess päev-päevalt arenes.
Raamat pakub haruldast ja siirast pilku tänapäeva poliitilisele maastikule. Herkel selgitab, et Vabaerakonna probleem ei seisnenud maailmavaate puudumises, vaid pigem selle ülekülluses ja sobimatuses kartellierakondade seatud raamidesse. Üks esimesi väljakutseid oli küsimus, kas süsteemikriitilise sõnumiga on võimalik erakonnamaastikule tulla ja seal püsima jääda. See raamat on justkui osaluseksperiment, uurides, kas teistsugune töökultuur, kaasamine, parlamentarismi hoidmine ja vabaduse filosoofia suudavad ühiskonda kõnetada.
Raamatu kaudu saad sa sügava ja isikliku ülevaate Vabaerakonna teekonnast, nende võitlustest ja saavutustest. Kui sind huvitab Eesti poliitika ja kodanikuühiskonna areng, siis on see teos kindlasti väärt lugemist.