IGATSETUD MAA

IGATSETUD MAA

Autor: Bernard Kangro

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
10.99€
Osta
Kui oled huvitatud ajaloolistest romaanidest, mis viivad sind tagasi 19. sajandi lõpu Eestisse, siis Bernard Kangro "Igatsetud Maa" on just see teos, mida otsid. See raamat, mis ilmus esmakordselt 1949. aastal Rootsis Orto kirjastuse poolt, on Kangro debüütromaan, mis põhineb tema enda kodukandil – Võrumaal.

"Igatsetud Maa" viib lugeja ajarännakule, kus saad tuttavaks mitme meeldejääva tegelasega. Margus Päiv, endine külarätsep, kes on oma pruudi kaasavara eest talu soetanud, ja Jass Siilivask, raamatuid armastav vaeslaps ja karjapoiss, on mõlemad kogenud karmi kohtlemist – nad on saanud vitstega peksa ja on sunnitud kodunt lahkuma. Nende saatusekaaslasteks on endine sõdur Vidrik, kes nüüd talusulase tööd teeb, kogenud vallakirjutaja Teoviil ning poolearuline luuletaja Jukupoeg, kelle tegelaskuju on inspireeritud Juhan Liivist.

Kangro kirjeldab oma tegelasi ja nende igatsust oma maa, vabaduse ja vaimse valgustuse järele sügava kaasaelamisega. Autori luuletajataust kajastub tema stiilis ja võimekuses luua meeleolukaid loodusekirjeldusi. Kangro keelekasutus on rikas ja kuigi ta kasutab kirjakeelt ka dialoogides, lisab ta teosele lõunaeestilikku värvingut, mis muudab selle veelgi autentsemaks.

Kui Sind kõnetab Eesti ajalugu ja soovid sukelduda ühe kirjaniku isiklikku maailma, mis on täis sügavat igatsust ja vaimset püüdlust, siis "Igatsetud Maa" on kirjandusteoseks, mida Sa ei tohiks mööda lasta. Lisaks on teada, et Bernard Kangro Võrumaa romaanide sarja teine osa "Kuma taevarannal" ilmub "Eesti Romaanivara" sarjas käesoleva aasta sügisel, pakkudes sulle veelgi rohkem süvenemist selle kirjaniku rikkalikku maailma.