IMEROHI EI OLE MÜÜDAV JA TEISI JUTTE

IMEROHI EI OLE MÜÜDAV JA TEISI JUTTE

Autor: Doris Lessing

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Klassika ja eeposed
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
3.99€
Hetkel pole saadaval
Doris Lessingi, armastatud Briti kirjaniku ja Nobeli kirjanduspreemia laureaadi, südantsoojendavad Aafrika-teemalised lood on nüüd kättesaadavad uues valikus, mis pakub eesti lugejale nii tuttavat kui ka avastamata materjali. Lessing, kes veetis oma noorusaastad Rodeesia (tänapäeva Zimbabwe) päikesepaistelistel farmidel, on oma kogemused ja mälestused oskuslikult kirjanduslikku vormi valanud, tuues esile Aafrika rikkaliku looduse ja kultuuri ning süvitsi minnes ka keerulised suhted põliselanike ja kolonistide vahel.

Kogumik "Imerohi ei ole müüdav ja teisi jutte" sisaldab kuut Lessingi jutustust, mis viivad lugeja otse Aafrika südamesse. Kolm neist lugudest, "Vana pealik Mshlanga", "Imerohi ei ole müüdav" ja "Leopardi-George", on juba varem eesti keeles ilmunud ja võitnud paljude lugejate südamed oma eheduse ja emotsionaalse jõuga. Nüüd on lisatud veel kolm teost: "Päikesetõus rohtlas", "Väike Tembi" ja "Talv juulikuus", mis toovad uusi perspektiive ja sügavusi Lessingi Aafrika-kujutlusele.

Raamatut rikastab tõlkija Krista Kaera põhjalik saatesõna "Doris Lessing ja Aafrika", mis aitab lugejal mõista kirjaniku sügavat seotust selle maailmajao ja selle inimestega. Lessingi terav ja kaastundlik pilk Aafrika eluolu keerdkäikudele ei jäta kedagi külmaks. Tema lood on ajatud ja kõnetavad tänapäeva lugejat sama vahetult kui ilmumise hetkel.

Kui oled huvitatud ajaloo, kultuuri ja inimlikkuse põimumisest, siis "Imerohi ei ole müüdav ja teisi jutte" on just sinu jaoks. Lessingi kirjanduslik pärand on rikkalik ja mitmekülgne, ning see kogumik on suurepärane võimalus sukelduda ühe 20. sajandi olulisima kirjaniku mõttemaailma.