Isade armastus

Isade armastus

Autor: Thomas Hettche

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2013 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
4.99€
Osta
Vahetult enne aastavahetust on Peter otsustanud veeta aega oma teismelise tütre Annikaga, põgenedes argipäeva rutiinist ja suundudes Sylti saarele, kus asub nende talvepuhkuseks üüritud hubane majake. Selle reisi korraldajaks on Peteri lapsepõlvesõber Susanne, kes on kutsunud kokku väikese seltskonna, et üheskoos aastalõppu tähistada.

Sylt ei ole Peterile võõras paik. Saar, mis on tuntud oma liivaluidete ja meretuulte poolest, oli tema lapsepõlvesuvede pelgupaik, kus tema ema veetis päevi töötades kohalikus raamatupoes. See on koht, kus minevik ja olevik põimuvad, tuues esile Peteri sügavaimad mälestused ja tunded.

Aastalõpu pühad on aeg, mil legendide järgi avanevad väravad teispoolsusesse, ja saarele saabunud külalised tunnevad, kuidas müstika ja reaalsus hakkavad segunema. Talvine loodus näitab oma jõudu Metsiku Jahi näol – torm, mis toob endaga kaasa tõusuvee ja ähvardab neelata kõik enda teele jääva.

Kuigi mõned peavad vanu uskumusi ja tarkusi aegunud pärimuseks, ei saa keegi eitada, et sellel saarel on oma eriline aura. Kõik kulmineerub aastavahetuse eelõhtul, kui Peter astub üle lubatud piiri, pannes proovile oma suhte Annikaga ja tuues esile pinged, mis on varjul olnud palju enamat kui lihtsalt tuha all.

"Isade armastus" on Thomas Hettche'i sügavalt liigutav romaan, mis uurib isa ja tütre keerulist suhet, inimeste vahelisi pingeid ning seda, kuidas mineviku varjud võivad mõjutada olevikku. See on lugu, mis kõnetab igaüht, kes on kunagi pidanud silmitsi seisma oma minevikuga, et leida tee edasi tulevikku.