Ja kõik läheb mööda. Kirjanik Aimée Beekman

Ja kõik läheb mööda. Kirjanik Aimée Beekman

Autor: Sirly Hiiemäe

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kirjandus, teater ja kino
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas kirjanikud peegeldavad oma ajastu hinge? Sirly Hiiemäe pakub teile võimalust sukelduda ühe Eesti kirjanduse suurkuju, Aimée Beekmani, elu ja loomingusse. Raamat "Ja kõik läheb mööda. Kirjanik Aimée Beekman" on intiimne portree naisest, kes ei kartnud olla erinev ja kelle teosed kõnelevad julgelt oma ajastu keerdkäikudest.

Aimée Beekman ei olnud pelgalt kirjanik – ta oli julge hing, kes astus vastu tavapärastele ootustele. Tema otsus õppida Moskvas filmioperaatoriks oli tol ajal pretsedenditu, kuid elu tõi kaasa ootamatuid pöördeid, mis panid ta kirjutamisele pühenduma. Tema üle kahekümne kirjandusteose kaudu avaneb meile akna Eesti kultuuri ja ühiskonna sügavustesse, mida on hinnatud ka rahvusvaheliselt, tõlkides tema töid mitmetesse keeltesse.

Sirly Hiiemäe, kes on tuntud Eesti kirjandusteadlane ja kirjanik, toob lugejateni Beekmani kirjanduslike saavutuste tagamaad ja isiklikud motiivid, mis tema loomingut kujundasid. Lisaks saate aimu Beekmani kirglikust seltsielust, igapäevastest rõõmudest ja muredest kodu- ning autoomanikuna, tema reisidest ja stabiilsest abielust Vladimir Beekmaniga, kes on samuti kirjandusmaailmas tuntud nimi.

See biograafia ei ole lihtsalt elulugu; see on ka sissevaade filminduse ja kirjanduse kuldajastusse nii Nõukogude Liidus kui ka Eestis. Raamatut rikastavad Aimée Beekmani enda mälestused ja fotod tema erakogust, mis toovad lugejale lähemale selle erakordse naise isiksuse ja ajastu, milles ta elas.

Sirly Hiiemäe on teie teejuht Aimée Beekmani maailma, avades ukse, millest sisse astudes leiad end ajast, kus kirjandus ja elu olid tihedalt põimunud. Kui armastate kirjandust ja hindate sügavuti minevaid elulugusid, siis see teos on just teile. Avastage Aimée Beekmani elu ja teosed – need on lood, mis peegeldavad ajastut ja jäävad kauaks meelde.