JA SADA SURMA

JA SADA SURMA

Autor: Marje Ernits

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kas otsite põnevat lugemist, mis viib teid tagasi Eesti omariikluse algusaegadesse? Marje Ernitsa kolmekümnendat romaani "Ja saada surma" võib olla just see, mida vajate. See teos pakub sügavat sukeldumist meie ajaloo ja kultuuri juurde, olles pühendatud Eesti Vabariigi sajandale aastapäevale.

Tegevus rullub lahti nii linnas kui ka maal, kus Luige talu peremehe surma järel astub juhtimisele poeg Lembit, samal ajal kui tema õde Erna suundub linna, et alustada uut elu. Erna, kes on saanud Tartu Tütarlaste Koolist väärt hariduse, leiab töö kondiitrina ja hiljem riigiametis. Tema elu keerdkäigud viivad ta läbi raskuste, sealhulgas läbi kihlatu traagilise saatuse ja isikliku haiguse, kuid ta ei kaota kunagi lootust ega töötahet.

Lembit, seevastu, on südame ja hingega põllumees, kes pühendub oma talu ja maade edendamisele. Eesti Vabariigi loomine ja Tartu rahuleping annavad talle uut indu ja inspiratsiooni, et alustada linakasvatusega, mis toob talule tulu ja uusi võimalusi.

"Ja saada surma" on lugu Eesti inimestest, kelle töökus ja pühendumus aitasid rajada vundamenti noorele riigile, et see saaks õitseda ja püsida. Romaani tegelased on eeskujuks oma visaduse ja ettevõtlikkusega, mis peegeldab meie rahva vaimu.

Kui soovite tunda ühendust meie esivanemate püüdluste ja unistustega, siis Marje Ernitsa "Ja saada surma" on teie jaoks ideaalne valik. See on lugu, mis ei jäta teid kindlasti külmaks, ja annab võimaluse mõista paremini, kust me tuleme ja mis on meid kujundanud.