Jää

Jää

Autor: Ulla-Lena Lundberg

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Ajalooline romaan
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
8.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kui otsite sügavat lugemiselamust, mis viib teid ajas tagasi ja pakub tõeliselt kaasahaaravat kogemust, siis Ulla-Lena Lundbergi teos "Jää" võiks olla just see, mida vajate. See raamat, mis pälvis 2012. aastal ihaldatud Finlandia kirjanduspreemia, on kirjutatud Soome-Rootsi autorilt, kes sündis 1947. aastal. "Jää" viib lugeja Teise maailmasõja järgsesse aega, suurele saarestikule, kus elu on justkui peatunud ajas.

Peategelaseks on uus kirikuõpetaja Petter Kummel, kes koos oma perega – armastava naise Mona ja nende väikese tütrega – asub elama ühele väikesele saarele. Kummel, kes on elurõõmus ja heatahtlik mees, tunneb end uues keskkonnas nagu paradiisis. Sõda on möödas ja elu näib taas õigele rajale asuvat. Mona, tema toetav ja hooliv kaasa, on valmis tegema kõik endast oleneva, et nende uus algus sujuks probleemideta.

Selles väikeses saarestiku kogukonnas kohtuvad nad mitmekesiste ja meeldejäävate tegelastega, nagu Nõukogude Venemaalt põgenenud arst Irene Gyllen ja vaikne Posti-Anton, kes mõlemad mängivad loo kulgemises olulist rolli. Lundbergi enda juured on Ahvenamaal, Kökari saarel, ja see annab teosele tugeva autobiograafilise alatooni, kuna paljud sündmused ja tegelased on inspireeritud autori enda perekonna loost.

"Jää" on mitte ainult põnev lugemine, vaid ka sügavalt liigutav portree inimestest, kes püüavad leida oma kohta maailmas, mis on alles hakanud sõjahaavu lappima. Kui soovite sukelduda ajaloo, inimlikkuse ja kogukonna keerdkäikudesse, siis see teos on teile kindlasti huvipakkuv.