Jorge Luis Borges. Liivaraamat. Shakespeare’i mälu

Jorge Luis Borges. Liivaraamat. Shakespeare’i mälu

Autor: Jorge Luis Borges

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Klassika ja eeposed
2023 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.50€
Osta
Apollo
9.95€ / 9.45€
Osta
Kui otsite kirjanduslikku rännakut, mis viib teid sügavale fantaasia ja reaalsuse piirimail, siis Jorge Luis Borgese teosed "Liivaraamat" ja "Shakespeare’i mälu" on just teie jaoks. Need kaks teost, mis on Argentiina kirjandusklassiku viimaseks jäänud looming, avavad ukse maailma, kus iga lugu on nagu peegel, peegeldades lõputuid mõttekäike ja ajatuid tõdesid.

Borges, kelle elu kestis aastatel 1899 kuni 1986, pidas "Liivaraamatut" oma elutöö tipuks. See on kogumik, mis on täis labürinditaolisi narratiive ja sümbolistlikke seiku, mis haaravad teid kaasa ja ei lase lahti. Te võite avastada end mõtisklemas teisikute kummituslike ilmingute, aegumatu armastuse, ketserlike usulahkude ja ainulaadsete, vaid ühest sõnast koosnevate kirjanduste üle. Borgese kirjutamisstiil on selge ja äratuntav, kuid tema lood ei ole kunagi lihtsalt lood – need on osa suuremast kirjanduslikust kudumist, mis viib teid põnevale teekonnale läbi mitmete autorite ja ajastute.

Klaarika Kaldjärv on andnud oma panuse raamatule, kirjutades sellele saatesõna, mis aitab lugejal Borgese keerulist maailma paremini mõista. Lisaks on Loomingu Raamatukogu varasemalt avaldanud Borgese teoseid "Hargnevate teede aed", "Kunsttükid" ja "Aleph", mis kõik on tõlgitud Ott Ojamaa poolt.

Kui olete kirglik kirjandussõber, kes hindab meisterlikku sõnakasutust ja sügavat filosoofilist mõtisklust, siis "Liivaraamat" ja "Shakespeare’i mälu" on teie jaoks kohustuslikud teosed. Need raamatud ei ole lihtsalt loetavad, need on kogemused, mis rikastavad teie mõistmist kirjandusest ja elust endast.