Josephine Baker ja elu tants

Josephine Baker ja elu tants

Autor: Juliana Weinberg

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Ajalooline romaan
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
28.99€
Osta
Üksainus tants teeb temast maailma kuulsaima mustanahalise naise

New York, 1924. Josephine Baker püüab oma perekonda toetada, töötades juba maast-madalast klubides tantsijana. Siis kutsutakse ta Pariisi. Sealses „Revue Nègre’i“ trupis tantsib ta juba esireas ja temast saab kuulus ning edukas staar. Ta avab Pariisis oma klubi, hakkab laulma, filmides mängima ja tuuritama kogu maailmas. Kuhu ta ka ei läheks, kohtab ta nii jumaldamist kui ka vihkamist. Kui Hitleri väed Pariisi marsivad, ühineb Josephine vastupanuliikumisega, pärast sõda saab temast Martin Luther Kingi kõrval mustade õiguste eest võitleja. Lõpuks tuleb tal teha elu raskeim otsus – millisel rindel võitlust jätkata?

---

Üks tants muudab tema elu ja teeb temast maailma kuulsaima mustanahalise naise.

New York, 1924. Josephine Baker, kes on juba noorest east alates töötanud klubides tantsijana, püüab toetada oma perekonda. Siis avaneb talle võimalus, mis viib ta Pariisi. Seal "Revue Nègre" trupis tantsides tõuseb ta esiritta ja saab tuntuks kui särav staar. Josephine avab Pariisis oma klubi, alustab lauljakarjääri, mängib filmides ja tuuritab üle kogu maailma. Igal pool, kuhu ta läheb, kohtab ta nii imetlust kui ka vihkamist. Kui Hitleri väed Pariisi vallutavad, ühineb Josephine vastupanuliikumisega. Pärast sõda saab temast mustanahaliste õiguste eest võitleja koos Martin Luther Kingiga. Lõpuks seisab ta silmitsi elu raskeima otsusega – millisel rindel oma võitlust jätkata?

Juliana Weinbergi kirjutatud "Josephine Baker ja elu tants" on inspireeriv lugu naisest, kes murdis kõik barjäärid ja jättis oma jälje ajalukku. See raamat pakub sügavat pilguheitu Josephine Bakeri ellu, tema võitlustesse ja saavutustesse. Kui otsid raamatut, mis on täis ajaloolist tähtsust ja emotsionaalset sügavust, siis on see teos just sulle.