Jõululugu

Jõululugu

Autor: Marko Leino

Kirjastus: SINISUKK

Kategooria: Noortele
2015 aasta

Hindad

Rahva Raamat
23.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
24.95€ / 23.70€
Osta
Vahetult enne jõulupühi seisab viieaastane Nikolas silmitsi traagilise sündmusega, mis jätab ta ilma oma vanematest ja õest. Ümbritsevad kaluriküla inimesed, keda ühendab soojus ja kaastunne, tunnevad poisi vastu sügavat muret, kuid nende tagasihoidlik majanduslik olukord ei võimalda neil pakkuda talle kindlat ja jäädavat kodu. Ometi ei jäeta Nikolas hooleta – kogukond tuleb kokku ja leitakse lahendus, kus iga pere võtab poisi aastaks enda hoolde.

Aastad veerevad, ja Nikolas õpib, et hoolimata sügavast kaotusevalust on võimalik leida tee usalduse ja kiindumuse juurde. Tänutäheks oma ajutistele perekondadele, valmistab ta igal jõuluajal külalastele käsitööna puust mänguasju, levitades rõõmu ja hoolivust. Kuid kui Nikolas saab kolmeteistkümneaastaseks, seisab küla taas dilemma ees – Nikolasel pole enam kohta, kuhu minna. Ainus võimalus on saata ta elama Iisakki juurde, kes on kohalik tõre ja üksildane puusepp.

Iisakki juures veedetud aeg toob Nikolaseni arusaama, et jõulud on aeg, mis toob talle kõige suuremat lohutust ja rõõmu. Just seal, ümbritsetuna saepuru ja puutööriistade poolt, hakkab idanema Nikolase elu kutsumus. Marko Leino "Jõululugu" on südamlik ja inspireeriv romaan, mis räägib loo sellest, kuidas üks väike poiss kasvab üles ja saab lõpuks jõuluvanaks. See on lugu, mis puudutab isetut andmise rõõmu, armastuse väge ja hirmu lähedaste kaotamise ees.

Raamat "Jõululugu" kõnetab lugejaid oma sügava emotsionaalsuse ja ajatu sõnumiga, mis on eriti kohane pühade ajal, kuid mille väärtus kestab aastaringselt. Avasta Nikolase imeline teekond ja lase end kaasa haarata sellest liigutavast jutustusest, mis meenutab meile kõigile, mis on tõeliselt oluline.