Juhan Kuus. Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas

Juhan Kuus. Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas

Kirjastus: JUHAN KUUSI FOND

Kategooria: Fotograafia ja fotograafid
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
56.99€
Osta
Apollo
58.95€ / 56.00€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, milline näeb välja elu Lõuna-Aafrikas läbi dokumentaalfotograafi silmade? "Juhan Kuus. Inimlikkuse mõõt. 45 aastat dokumentaalfotograafiat Lõuna-Aafrikas" on teos, mis avab teile akna sellele maailmale, kus valitsevad kontrastid, kultuuride paljusus ja ajaloo keerdkäigud.

Selles uuendatud trükises avaneb teie ees 37 seninägematut fotot Juhan Kuusi ulatuslikust arhiivist, mille iga kaader jutustab oma loo. Need pildid pole lihtsalt hetketabamused; need on tunnistajaks ajastutele ja inimeludele, mis on kujundanud Lõuna-Aafrika nägu.

Ian Berry, tuntud Magumi fotoagentuuri fotograaf, on andnud oma panuse sellele väljaandele, kirjutades saatesõna, mis lisab fotodele sügavust ja konteksti. Berry pilk Juhan Kuusi tööle on kui sild kahe meistri vahel, kes mõlemad on pühendunud tõe jäädvustamisele läbi kaamera objektiivi.

Lisaks rikastab teost ajaloolase Aro Velmeti kirjutatud artikkel, mis aitab mõista Lõuna-Aafrika keerulist ajalugu ja selle mõju inimeste igapäevaelule. Velmeti analüüsiv ja hariv käsitlus toob esile fotode taga peituvad lood ja ajaloolise konteksti.

Kuraatorite tekst annab teile võimaluse süüvida veelgi sügavamale Juhan Kuusi tööde tagamaadesse, avades ukse mõistmaks, kuidas ja miks need teosed on loodud. See on justkui giid, mis aitab teil navigeerida läbi aastakümnete kestnud dokumentaalfotograafia rännaku.

"Juhan Kuus. Inimlikkuse mõõt" on palju enamat kui fotoraamat; see on lugu inimlikkusest, vastupidavusest ja kunstniku pühendumusest tõe jäädvustamisele. Avastage see ainulaadne teos ja laske end kaasa haarata piltide jõust, mis on jäädvustanud ajastu hinge.