K nagu kull

K nagu kull

Autor: Helen Macdonald

Kirjastus: VARRAK

Kategooria: Varia
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
2.99€
Osta
Helen Macdonaldi "H nagu Hawk" on sügavalt isiklik ja kirglik teos, mis ühendab endas looduskirjeldusi ja autobiograafilisi elemente. See raamat räägib loo naisest, kes pärast oma isa ootamatut surma pöördub lohutuse otsinguil tagasi oma lapsepõlve kirge - kullipidamise - juurde. Macdonaldi valik langeb kanakullile, erakordselt metsikule ja ettearvamatule röövlinnule, kelle taltsutamine kujuneb metafooriks tema isikliku leina ja kaotusega toimetulekuks.

Autori teekond on täis väljakutseid ja eneseavastamist, kui ta püüab mõista seda salapärast ja võimsat lindu, samal ajal kui tema enda emotsioonid on lahti harutamata. Macdonaldi kirjutamisstiil on aus ja otsekohene, kombineerides loodusteaduslikke teadmisi sügavalt inimlike tunnetega, mis teeb temast ühe silmapaistvaima looduskirjaniku tänapäeval.

Raamatu "H nagu Hawk" lehekülgedel kajastub ka autori inspiratsioon T. H. White'i teosest "The Goshawk", mis annab edasi nii ajaloolise kui kaasaegse kullikasvatuse keerukusi. Macdonaldi teos ei ole mitte ainult lugu ühest naisest ja tema linnust, vaid ka pilguheit inimese ja looduse keerulisse ja tihti vastuolulisse suhtesse.

Kui oled looduse, lindude või lihtsalt kaasahaaravate isiklike lugude austaja, siis "H nagu Hawk" pakub sulle kindlasti sügavat lugemiselamust. See on raamat, mis ei jäta kedagi külmaks, olles samaaegselt nii valus kui ka lootustandev, ning avab ukse mõistmaks, kuidas meie suhted loodusega võivad aidata meil mõista iseennast ja meie kohta maailmas.