Kahn. Saarlane

Kahn. Saarlane

Autor: Heie Marie Treier,Arne Maasik

Kirjastus: LOUIS KAHNI EESTI SIHTASUTUS

Kategooria: Arhitektuur
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
36.90€
Hetkel pole saadaval
Apollo
19.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas ühe maailmakuulsa arhitekti looming võib olla seotud tema lapsepõlve kodusaarega? "Kahn. Saarlane" on raamat, mis avab selle küsimuse läbi Heie Treieri süvenenud tekstide ja Arne Maasiku meisterlike fotode.

Louis I. Kahni, 20. sajandi ühe olulisima arhitekti, juured ulatuvad Eesti pinnale, täpsemalt Saaremaale, kus ta veetis oma esimesed eluaastad. Kahni loomingut ja Saaremaa ajaloolist arhitektuuri uurides on Treier ja Maasik paljastanud hingematvaid paralleele, mis peegeldavad sügavat seost arhitekti ja tema päritolukoha vahel.

Arne Maasik, kelle silma läbi on jäädvustatud nii Saaremaa keskaegseid kindluseid ja kirikuid kui ka Kahni teoseid Ameerika Ühendriikide idarannikul, on loonud mahuka fotoarhiivi, mis aitab mõista Kahni arhitektuurikeele poeetilist olemust.

"Kahn. Saarlane" ei ole lihtsalt raamat arhitektuurist; see on avastusretk, mis kutsub sind kaasa rännakule läbi aja ja ruumi, et näha, kuidas üks suur meister on oma pärandit vorminud. See on kummardus nii Kahni geniaalsusele kui ka Saaremaa ajatule ilule.

Kui oled huvitatud arhitektuurist või soovid lihtsalt tutvuda ühe erakordse looja elutööga, siis "Kahn. Saarlane" pakub sulle haruldast võimalust sukelduda sügavamale tema loomingusse ja avastada, kuidas Saaremaa mõjutas üht 20. sajandi arhitektuurigiganti.