Karu küüsis

Karu küüsis

Autor: Martin Allison Booth

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Ajalooline romaan
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Osta
Apollo
8.99€
Osta
Stockholmis 1950ndatel – kas rahu on saabunud või on sõja varjud veelgi süngemad? "Karu küüsis" on Martin Allison Boothi haarav romaan, mis viib lugeja ajaloo keerdkäikude ja inimsaatuste rägastikku. Pärast Teise maailmasõja lõppu leiab Kotkaste pere end näiliselt turvalisest pealinnast, kus aga peidus on külma sõja kõhedusttekitavad mängud ja vastasseisud.

Pereisa, kes on leidnud töö liitlaste teenistuses, seisab silmitsi uute salapäraste intriigidega, mis panevad proovile tema lojaalsuse ja väärtushinnangud. Tema naine, sakslanna, puutub tööl kokku peidetud eelarvamuste ja diskrimineerimisega, mis on tingitud tema päritolust. Nende lapsed püüavad samal ajal leida oma kohta maailmas, mis on pidevas muutumises ning kus iseseisvumine toob kaasa uusi väljakutseid.

Autor Martin Allison Booth, kelle juured ulatuvad Eestisse, ammutab inspiratsiooni oma perekonna loost. Tema teos "Karu küüsis" on jätk 2018. aastal ilmunud raamatule "Hunt metsas". Need romaanid ei ole mitte ainult põnevuslood, vaid ka sügavalt isiklikud jutustused inimestest, kes on pidanud vastu pidama keerulistele ajaloolistele sündmustele. Boothi vanaisa, Bruno Linneberg, oli Eesti mereväeohvitser, kes pärast Eesti okupeerimist Nõukogude Liidu poolt põgenes ja lõpuks leidis varjupaiga Stockholmist, jätkates seal oma teenistust liitlaste hüvanguks.

"Karu küüsis" pakub lugejale mitte ainult ajaloolist põnevust, vaid ka sügavat mõistmist sellest, kuidas suurriikide poliitilised mängud mõjutavad tavaliste inimeste elusid. See on lugu perekonnast, kes püüab leida oma teed läbi poliitilise kaose ja isikliku katsumuste, hoides samal ajal elus lootust ja inimlikkust. Kas oled valmis sukelduma ajastu sügavustesse ja avastama, kuidas Kotkaste pere oma saatusega toime tuleb?