Käsi, mis hoidis mu käest

Käsi, mis hoidis mu käest

Autor: Maggie O’farrell

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
8.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
4.99€
Hetkel pole saadaval
Kui otsid südantsoojendavat lugemiselamust, mis viib sind ajas tagasi ja toob kokku kaks erakordset naist, siis Maggie O’Farrelli "Käsi, mis hoidis mu käest" on just see, mida vajad. See Costa romaaniauhinnaga pärjatud teos on tõeline kirjanduspärl, mis räägib kunstist, armastusest ja emadusest, sidudes omavahel kahe naise lood viiekümne aasta tagant.

Lexie Sinclair on noor naine, kes ihkab enamat kui lihtsalt maalähedast elu, mida tema vanemad on elanud. Ta unistab suurelt ja otsustab oma saatust Londonis otsima minna. Seal kohtub ta karismaatilise Innes Kentiga, kes on ajakirja peatoimetaja ja tutvustab talle sõjajärgse Soho põnevat boheemielu. Lexie õpib tundma kunsti ja kirge, ehitades endale elu, mis on kõike muud kui tavaline. Kui ta leiab end lapseootel, ei kohku ta tagasi eesmärgist kasvatada oma last üksinda.

Teisalt, tänapäeva Londonis, püüab noor kunstnik Elina leida oma kohta maailmas pärast lapse sünnitamist. Ta seisab silmitsi identiteedi ja mälu küsimustega, mis muudavad tema igapäevaelu. Elina partner Ted kogeb samuti isaduse mõjusid, kui lapse sünd vallandab temas ammu unustatud mälestused.

Nende kahe naise lood põimuvad omavahel viisil, mis on sama üllatav kui kaasahaarav. O’Farrelli oskuslik jutustamisstiil toob esile inimlikud tunded ja kogemused, mis on nii isiklikud kui ka universaalsed. "Käsi, mis hoidis mu käest" on lugu sellest, kuidas me oma elu kujundame ja milliseid jälgi me endast maha jätame. See on lugu, mis kinnitab, et meie valikud ja teod võivad meid viia ettearvamatutele radadele ja ühendada meid viisidel, mida me ei oska ette näha.

Maggie O’Farrell on Iiri kirjanduse särav täht, kelle teosed kõnetavad lugejaid sügavalt ja jätavad kestva mulje. Tema sulest on varem ilmunud ka "Esme Lennoxi kadumine", mis on samuti eesti keeles saadaval. Kui oled kirgliku lugemiskogemuse otsingul, siis "Käsi, mis hoidis mu käest" on raamat, mida ei tohiks mööda lasta.