Kasukas

Kasukas

Autor: Adelaide De Clermont-Tonnerre

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2013 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.80€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Adelaide de Clermont-Tonnerre, sündinud 1977. aastal, on Prantsuse kirjandusmaailma särav täht, kes enne kirjanikutee valimist omandas kogemusi äripanganduse valdkonnas nii Prantsusmaal kui ka Mehhikos. Tema kirjandusdebüüt "Kasukas" ilmus 2010. aastal ja on sellest ajast peale võitnud lugejate südameid ning kogunud mitmeid auhindu, sealhulgas prestiižika Françoise Sagan'i auhinna ja Bel Ami preemia.

"Kasukas" on lugu, mis haarab sind esimestest lehekülgedest. Kui Ondine möödub Nice'i tänaval asuvast ajalehekioskist, saab ta teada oma ema, Zita Chalitzine'i, ootamatust surmast. Zita oli naine, kelle elu ja surm olid sama müstilised ja vastuolulised kui tema isiksus. Tema surm ei jäänud märkamata, kui ta leiti Mercedese tagaistmelt, seljas valge naaritsakasukas.

Ondine avastab peagi ema viimase käsikirja, mis on autobiograafiline romaan naisest, kes oli valmis tegema kõike, et saavutada elus midagi suurt. Zita elu oli kirev ja kontrastiderohke: alates 1960ndate Pariisi kõrgklassi prostituudist kuni armulooks kuulsa kirjaniku Romain Kievi'ga. Zita unistus kirjutamisest sai lõpuks tõeks, kuid see tõi kaasa ka keeristormi täis pidusid, luksuslikke autosid ja suurejoonelisi tualette, mis ennustasid tema allakäiku.

"Kasukas" on mitte ainult põnev lugemine, vaid ka sügavalt liigutav portree naisest, kes elas oma elu äärmustes. See romaan pakub sulle, kallis lugeja, võimalust sukelduda glamuuri, kirge ja tragöödia maailma, kus iga lehekülg paljastab inimhinge keerukust ja ilu. Kas oled valmis avastama Zita Chalitzine'i lummavat lugu?