Keelekaste

Keelekaste

Autor: Priit Põhjala

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Keel ja kirjandus
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Osta
Apollo
3.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, milline on korrektne viis jutumärkide kasutamiseks? Või olete ehk püüdnud mõista, miks eestlased on nii kirglikud keeleuuenduste suhtes? "Keelekaste" on raamat, mis võtab luubi alla sellised paeluvad teemad nagu keelekasutuse nüansid, sõnavalik ja kirjanduslikud väljakutsed, pakkudes teile võimalust süüvida eesti keele sügavustesse.

Autor Priit Põhjala, kes on tuntud semiootik, raamatutoimetaja ja kirjastaja, jagab teiega oma teravmeelset vaadet keelele läbi sadade esseistlike lühiartiklite. Need artiklid, mis on pärit tema populaarsetest arvamusveergudest "Keelekaste" ja "Sõnal sabast" Õpetajate Lehes ning tema panusest Vikerraadio "Keelesäutsu" saatesse, käsitlevad teemasid alates õigekirjutuse peensustest kuni kirjanike, toimetajate ja tõlkijate igapäevatööni.

Raamatu "Keelekaste" lehekülgedel leiate vastuseid küsimustele nagu, kas peaksime kasutama teietamist või sinatamist, kuidas on eesti keeles kanda kinnitanud lühendid nagu "tähh" võrreldes traditsioonilise "aitähiga", ning kas Harry Potteri nimi peaks eestipärases tõlkes olema Harri Pottsepp. Põhjala mänguline lähenemine keelele kutsub lugejaid üles mõtisklema, kes ja millal võib keelega mängida ning milline võiks olla ühe hea romaani esimene lause.

Kui teid huvitab eesti keel ja kirjandus ning soovite oma teadmisi laiendada, siis Priit Põhjala teos "Keelekaste", mis sisaldab tema aastatel 2014–2019 kirjutatud artikleid, on just see, mida otsite. Avastage keele rikkusi ja peensusi selle põneva ja hariva lugemismaterjali kaudu, mis on kirjutatud teile, keelehuvilisele.