Ketsid

Ketsid

Autor: Cornelia Travnicek

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Noortele
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
11.50€
Hetkel pole saadaval
Apollo
10.95€ / 10.40€
Osta
Kas mäletad seda keerulist teismeea algust, kui tundus, et kogu maailm laguneb ja sa pead selle uuesti kokku panema, justkui mööbli, millele on kaasa antud vaid üks väike kuuskantvõti? Cornelia Travniceki romaan "Ketsid" viib sind tagasi nendesse aastatesse läbi Mae silmade, kes on pealtnäha nähtamatu tüdruk, kasvades üles oma haige venna varjus.

Travnicek, kes on sündinud 1987. aastal Austrias, on tunnustatud kirjanik, luuletaja ja tõlkija. Tema debüütromaan "Ketsid" on kujunenud tõeliseks hitiks, pakkudes teravat pilku ühiskonna varjukülgedele. Mae lugu on ühtaegu koomiline ja südantlõhestav, rääkides ausalt perekonna lagunemisest, leinast ja isiklikust mässust silmakirjalikkuse vastu.

Travniceki kirjutamisstiil on lühike ja lööv, kuid samas poeetiline ja vaba sentimentaalsusest. Tema oskus kombineerida huumorit ja sotsiaalset teravust muudab "Ketsid" kohustuslikuks lugemiseks neile, kes otsivad noortekirjanduses midagi enamat kui lihtsalt meelelahutust. See on lugu, mis kõnetab ja paneb mõtlema, olles samal ajal kaasahaarav ja emotsionaalne.

Kui otsid raamatut, mis käsitleb nooruse väljakutseid ja perekondlikke konflikte, pakkudes samas ka ühiskondlikku kommentaari, siis "Ketsid" võib olla just see, mida vajad. See on teos, mis ei jäta sind külmaks ja mida mäletad kaua pärast viimase lehekülje keeramist.