Keyserlingi saladus

Keyserlingi saladus

Autor: Klaus Modick

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
8.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
4.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, millised saladused võivad peituda ajaloo suurkujude eludes? Klaus Modicki romaan "Keyserlingi saladus" viib teid tagasi 20. sajandi algusesse, kus avaneb võimalus heita pilk baltisaksa kirjaniku Eduard von Keyserlingi keerulisele ja intrigeerivale elule.

1901. aasta suvi toob kokku sõpruskonna, kes otsustavad veeta aega Starnbergi järve ääres asuvas suvilas. Selles idüllilises paigas poseerib silmapaistev kirjanik Keyserling tuntud kunstnikule Lovis Corinthile. Corinthi maalitud portree on eriline, kuna see kujutab süüfilise poolt märgistatud Keyserlingi ebatavalisel moel – võluv oma inetuses. Kunstniku ja kirjaniku vahel arenevad vestlused, mis tiirlevad Keyserlingi saladusliku mineviku ümber, kuid vastused jäävad alati kõrvalehoidvaks.

Kohtumine ühe lauljannaga, kes tundub Keyserlingile kummaliselt tuttav, toob esile minevikuvarjud. Kas see on sama naine, kes oli seotud skandaaliga, mis sundis Keyserlingi Viini põgenema ja muutis ta aadliringkondades persona non grata'ks? Modicki teos on täis irooniat ja tõetruudust, pakkudes lugejale tarka ja kaasahaaravat lugemiskogemust.

Eduard von Keyserling, kelle elul põhineb romaani peategelane, oli pärit Kuramaalt ja õppis Tartu Ülikoolis aastatel 1875–1877 kunstiajalugu ning juurat. Kuigi romaani Tartu-skandaali sisu on väljamõeldis, on teos siiski tugevalt juurdunud Keyserlingi eluloolistesse faktidesse.

Autor Klaus Modick, sündinud 1951. aastal, on hariduselt germanist, ajaloolane ja pedagoog. Ta on töötanud õppejõuna, reklaamiloojana ja on olnud külalisdotsent erinevates välisriikides. Alates 1984. aastast elab ta Oldenburgis, olles vabakutseline kirjanik ja tõlkija. Modicki loomingu eest on talle omistatud mitmeid auhindu, sealhulgas Nicolas Borni preemia ja Rheingau kirjanduspreemia. Tema teiste hinnatud teoste hulka kuuluvad "Der kretische Gast", "Sunset" ja "Konzert ohne Dichter".

Kui olete huvitatud kirjandusest, ajaloost ja kultuurilistest saladustest, siis "Keyserlingi saladus" on teos, mis ei tohiks jääda teie lugemisnimekirjast välja. See on lugu, mis haarab teid oma sügavuse ja keerukusega, pakkudes samas kaasahaaravat ja harivat elamust.