Kihnu mootorratta lugu

Kihnu mootorratta lugu

Kirjastus: KIHNU ELAV PÄRIMUS

Kategooria: Eesti ajalugu
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
48.99€
Osta
Kui otsite põnevat lugemist, mis viib teid ajas tagasi ja avab ukse Kihnu saare kultuuripärandisse, siis "Kihnu mootorratta lugu" on teos, mis väärivad teie tähelepanu. See raamat räägib loo sellest, kuidas mootorratas sai Kihnu saarel asendamatuks kaaslaseks pärast Teist maailmasõda.

Kihnu saare elanikud võtsid mootorratta kiiresti omaks, kasutades seda nii töö kui ka lõbu eesmärgil – olgu selleks siis kalapüük jäisel merel, piima toimetamine meiereisse või lihtsalt vabadustunde nautimine avatud teedel. Raamatus on jäädvustatud, kuidas mootorratas muutus saare igapäevaelu lahutamatuks osaks ning kuidas Kihnu naised, kes julgelt mootorrataste seljas tuiskasid, tõusid oma julgusega maailma tähelepanu keskpunkti.

Autor on teinud põhjalikku uurimistööd, kogudes kokku Kihnu kogukonna vanemate liikmete mälestused ja lood, mis aitavad lugejal mõista saare ajalugu ja traditsioone. Kuigi täpset päeva, millal esimene mootorratas Kihnusse jõudis, ei mäleta enam keegi, on raamat detailirohke ja haarav ülevaade sellest, kuidas need masinad said saare elu lahutamatuks osaks alates 1950. aastatest.

"Kihnu mootorratta lugu" on kirjutatud kronoloogilises järjekorras, pakkudes lugejale võimalust sukelduda saare elu-olu arengusse läbi aastakümnete. See on raamat, mis mitte ainult ei rikasta teie teadmisi, vaid viib teid ka nostalgilisele rännakule läbi Kihnu saare ajaloo. Kui teid huvitab, kuidas sõidukid on mõjutanud kultuuri ja igapäevaelu, siis see teos on teile kohustuslik lugemine.