Kirjad Klaralt

Kirjad Klaralt

Autor: Tove Jansson

Kirjastus: HEA LUGU

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
21.50€
Osta
Tove Janssoni novellikogu „Kirjad Klaralt“ keskendub nimiloos vanadaamile, kes ei karda öelda asju otse ja ausalt. Tema terav pilk tabab inimeste juures kõik detailid, ka need, mis pole alati meeldivad. See on ka autori enda pilk, kuid erinevalt Klarast suhtub Tove Jansson oma tegelastesse alati leebe huumori ja mõistmisega, isegi nende halvimatel hetkedel.

Vanadus on läbiv teema mitmes teiseski novellis. Sageli jääb viimaseks sõnaks vaiksem, vaatlev tegelane, olgu selleks siis vahetusse läinud kott, kukkumine redelilt või plartsatamine tiiki. Need sündmused ei muuda küll maailma kulgu, kuid toovad kaasa muutusi üksikisiku universumis ja suhete nähtamatus võimutasakaalus. Lugeja tunneb end tihti äratuntult ja noogutab tunnustavalt – Tove Jansson on taas kõike läbi näinud!

Tove Janssoni oskus näha ja kujutada inimloomust oma kõige ehedamal kujul teeb „Kirjad Klaralt“ novellikogu tõeliselt eriliseks. Tema leebe huumor ja sügav mõistmine loovad lugudele unikaalse atmosfääri, mis jääb lugejat pikaks ajaks saatma.