KODUARHEOLOOGIA. MINU „BAROKKBARAKK“ HAAPSALUS

KODUARHEOLOOGIA. MINU „BAROKKBARAKK“ HAAPSALUS

Autor: Juri Kuuskemaa

Kirjastus: HEA LUGU

Kategooria: Arhitektuur
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
7.50€
Osta
Apollo
7.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas elasid inimesed sajandeid tagasi? Jüri Kuuskemaa, tuntud kunstiajaloolane ja pikaaegne Eesti Kunstimuuseumi töötaja, avab teile ukse Haapsalu ühe vanima puitelamu saladustesse. Tema teos "Koduarheoloogia. Minu „Barokkbarakk“ Haapsalus" on justkui ajarännak, mis viib teid otse Eesti väikelinna kodanikubaroki südamesse.

Kuuskemaa armastus barokkstiili ja ajalooliste esemete vastu sai alguse tööst Kadrioru lossis, kuid nüüd on ta pühendunud Haapsalu kodanikubaroki uurimisele. Tema pere maja Saue tänaval Haapsalus, millel on üle neljasaja-aastane ajalugu, on täis põnevaid leide ja lugusid. Raamatust leiate huvitavaid detaile ja isiklikke seiku, mis on seotud nii esemete kui ka seal elanud inimestega, sealhulgas tema vanaema, armastatud näitlejanna Betty Kuuskemaa, elu ja loometeega.

See raamat on palju enamat kui lihtsalt ajalooline ülevaade; see on sügavalt isiklik lugu, mis räägib aastatepikkusest suvituspaiga korrastamisest ja sealsete esemete – mööbli, nõude ja argitarvete – avastamisest. Need leiud annavad tunnistust mineviku eluolust, kaubandussuhetest ja ajastu moevooludest, mis kajastuvad esemete kujunduses.

Kui teid huvitab Eesti kultuuripärand ja soovite sukelduda Haapsalu ajaloolisse atmosfääri, siis "Koduarheoloogia. Minu „Barokkbarakk“ Haapsalus" on teie jaoks. See on teos, mis ei räägi ainult ajaloost, vaid toob selle elavalt teie ette, andes edasi Jüri Kuuskemaa kirge ja pühendumust oma kodu ja pärandi säilitamisel.