Kollane tapeet ja teisi jutte

Kollane tapeet ja teisi jutte

Autor: Charlotte Perkins Gilman,George Egerton,Rebecca Harding Davis,Lucy Clifford

Kirjastus: KIRJASTUS LOEB

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Osta
Apollo
20.95€ / 19.90€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, kuidas kollane värv võib mõjutada meie tundeid ja mälestusi? Charlotte Perkins Gilmani "Kollane tapeet" viib sind sügavale peategelase meeleseisundisse, kus see värv muutub peegelduseks tema sisemisele võitlusele. Käesolev kogumik "Kollane tapeet ja teisi jutte" toob sinuni neli 19. sajandi lõpukümnendite autoriteetset naiskirjanikku, kes kõik käsitlevad oma teostes naise rolli ja identiteeti ühiskonnas.

Charlotte Perkins Gilman ei karda näidata, kuidas valesid ravimeetodeid psühhiaatrias ja sotsiaalset ebaõiglust naiste suhtes võib mõjutada nende vaimset ja füüsilist heaolu. Lucy Cliffordi muinasjutuline lugu avab ukse üksikema südantlõhestavasse maailma, kus lootus ja meeleheide käivad käsikäes. George Egerton, oma ajastu julge hääl, toob esile naise valikute puudumise ja selle, kuidas see võis 19. sajandi ühiskonnas šokeerida. Rebecca Harding Davis ei jäta kahtlustki, kirjeldades töölisklassi karmi reaalsust, mis paneb sind mõtlema sellele, kui palju on maailm tänaseks muutunud.

Kui sa tahad sukelduda ajaloolisse maailma, kus naised alles hakkasid murdma läbi ühiskondlikest piirangutest ja otsima oma häält, siis see kogumik on just sinule. Need lood on ajatud, pakkudes tänasele lugejale sama palju mõtteainet ja emotsioone kui nende esmailmumise ajal. Avasta "Kollane tapeet ja teisi jutte" ning lase neil võimsatel lugudel end kaasa haarata ja valgustada.