Korda kolm koidikul

Korda kolm koidikul

Autor: Alessandro Baricco

Kirjastus: VARRAK

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.90€
Osta
Alessandro Baricco, Itaalia kirjanduse üks silmapaistvamaid nüüdisaegseid autoreid, toob teieni oma teose "Korda kolm koidikul" - narratiivi, mis mängib aja ja reaalsuse piiridega. See on lugu, mis kõneleb kahest hingest, kelle saatused põimuvad kolmel erineval koidikul, kuid paradoksaalselt jääb see kohtumine nende jaoks ainsaks. Baricco, kes sündis 1958. aastal Torinos, on loonud teose, mis ei järgi lineaarset ajakäsitlust, vaid liigub ajas edasi-tagasi, pakkudes lugejale võimalust sukelduda sügavamale tegelaste maailma.

Baricco, kelle looming on tõlgitud kümnetesse keeltesse, on tuntud oma ainulaadse stiili poolest. "Korda kolm koidikul" on kirjanduslikult seotud tema varasema teosega "Mr Gwyn" (eesti keeles 2013), kuid mitte järjeloona, vaid pigem inspiratsiooni ja teemade jagamise kaudu. Romaan koosneb kolmest lühiloost, mis on omavahel põimunud, luues minimalistliku dialoogiga, kuid rikkaliku sisekaemusega teksti.

Kui olete lugenud Baricco varasemaid teoseid, nagu "Siid" (2007) või "Ookean meri" (2005), mis on samuti eesti keeles saadaval, leiate "Korda kolm koidikul" olevat jätkuks tema kirjanduslikule uurimusele inimhinge keerdkäikudest. Baricco oskus luua atmosfääri ja süvitsi minna oma tegelaste psühholoogiaga teeb temast ühe hinnatuima kirjaniku meie ajastul. Avastage see ajatu lugu, mis kõnetab igat lugejat oma universaalsete teemade ja sügavmõttelise sõnumiga.