Kui sõdurid tulid

Kui sõdurid tulid

Autor: Miriam Gebhardt

Kirjastus: TÄNAPÄEV

Kategooria: Sõjad ja sõdade ajalugu
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.80€
Hetkel pole saadaval
Apollo
3.99€
Hetkel pole saadaval
"Kui sõdurid tulid" on Miriam Gebhardti silmapaistev uurimus, mis valgustab üht Teise maailmasõja kõige varjatumat ja valusamat tahku – Saksa naiste kogemusi sõja lõpupäevil ja sellele järgnenud aastatel. Teos avab ukse mälestustele ja lugudele, mis on pikalt olnud tabuks või poliitiliselt tundlikud, ning pakub lugejale võimalust mõista ajaloo üht kõige traagilisemat aspekti.

Autor, kes on ajaloo alal doktorikraadi kaitsnud ja õpetab Konstanzi Ülikoolis, tugineb oma raamatus mitmekesistele allikatele, kaasates isiklikke mälestusi ja dokumente, et maalida detailne pilt toonastest sündmustest. Gebhardt ei piirdu ainult Nõukogude sõdurite toime pandud vägivalla kirjeldamisega, vaid toob esile ka liitlasvägede, sealhulgas ameerika, prantsuse ja briti sõdurite, tegevuse.

Raamat "Kui sõdurid tulid" käsitleb keerulist teemat mõistetavalt ja kaasahaaravalt, pakkudes lugejale võimalust mõista mineviku sündmusi ja nende mõju tänapäeva ühiskonnale. See on oluline lugemine neile, kes soovivad süvendada oma teadmisi Teise maailmasõja ja selle järelmõjude kohta, ning on saanud laialdast tähelepanu nii ajaloo huviliste kui ka laiema avalikkuse seas.

Miriam Gebhardt on tuntud ka teiste teoste poolest, sealhulgas raamatud Rudolf Steinerist ja Hitleri-aegsest vastupanuliikumisest Saksamaal, samuti lastekasvatusteooriate ajalugu käsitlevad uurimused. Tema tööd on hinnatud nende põhjalikkuse ja ajaloolise täpsuse poolest, mis teeb temast usaldusväärse allika nii akadeemilises ringkonnas kui ka laiema lugejaskonna seas.