KUI TAHAD

KUI TAHAD

Autor: Helle Helle

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Helle Helle, sündinud 1965. aastal, on tänapäeva Taani kirjandusmaastikul silmapaistev tegelane, kelle proosa on tuntud oma ainulaadsuse poolest. Kuigi tema sünninimi oli Helle Olsen ja esimene novell ilmus Helle Krogh Hanseni nime all 1987. aastal, otsustas ta kirjanikukarjääri jätkata oma vanaema perekonnanime all, mis on kõlav ja meeldejääv: Helle Helle. Tema esikteos "Näide elust" ("Eksempel på liv") nägi ilmavalgust just selle nime all 1993. aastal. Kirjaniku tõeline läbimurre saabus 2005. aastal ilmunud romaaniga "Rødby-Puttgarden", mis võitis nii kriitikute tunnustuse kui ka lugejate südamed.

Helle Helle'i kirjutamisstiil on tuntud oma napisõnalisuse ja minimalistlikkuse poolest. Tema lood on täis peidetud tähendusi, mida lugeja leiab ridade vahelt, ütlematajätmistest ja igapäevaelu väikestest detailidest. Tema karakterid on lihtsad inimesed, kes elavad provintsilinnades ja elu äärealadel, tihti suletuna omaenda mõttemaailma. Nad võitlevad sisemiste barjääridega, mis takistavad neil teistega suhtlemast, ja kuigi nende lugudes ei pruugi pealtnäha palju juhtuda, on need siiski kaasahaaravad tänu detailirohkusele ja tagasihoidlikule huumorile. Iga sõna on kaalutletud ja täis tähendust.

Romaan "Kui tahad" on suurepärane näide Helle Helle'i oskusest luua sügavat ja kaasakiskuvat proosat. Lugu räägib kahest tervisejooksjast, kes eksivad ära Jüütimaa metsas, veedavad koos kaks ärevat ööd ja on looduse ees üsna abitud. Nende suhtlus on minimaalne ja kuigi nad veedavad koos aega, ei suuda nad teineteisele tõeliselt lähedale jõuda. See on lugu inimlikest piiridest, üksindusest ja vajadusest mõista teist inimest, mis on esitatud Helle Helle'i iseloomulikus stiilis.

Kui olete huvitatud inimhinge peenetest joontest ja argielu poeetilisest kujutamisest, siis "Kui tahad" on teos, mis võib teid sügavalt puudutada. Helle Helle'i looming on ideaalne neile, kes otsivad kirjandusest enamat kui lihtsalt lugu – see on kogemus, mis kutsub lugejat kaasa mõtlema ja avastama tähendusi, mis peituvad lihtsate sündmuste taga.