Kuidas armastada last

Kuidas armastada last

Autor: Janusz Korczak

Kirjastus: HENDRIK LINDEPUU

Kategooria: Perekond ja lapsed
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.60€
Hetkel pole saadaval
Apollo
3.99€
Osta
Janusz Korczak, sünninimega Henryk Goldszmit, oli Poola päritolu visionäärne arst ja pedagoog, samuti hinnatud kirjanik ja publitsist. Tema nimi on sünonüümiks laste õiguste kaitsmisele ning tema tööd on mõjutanud lastekasvatuse põhimõtteid üle kogu maailma. Üks tema märkimisväärsemaid teoseid, "Kuidas armastada last: Laps perekonnas", mis esmakordselt avaldati 1919. aastal, käsitleb lapse ja vanema vaheliste suhete sügavust ja keerukust.

See raamat on ajatu teos, mis pakub sügavat mõistmist laste vajadustest ja nende austamisest. Korczak ei piirdunud ainult teoreetiliste aruteludega, vaid rakendas oma ideid praktikas, juhtides orbudekodu, kus ta elas ja töötas koos lastega. Tema lähenemine oli oma ajast ees, rõhutades lapse individuaalsust ja õigust olla kuuldud.

Eesti lugejatele on Korczaki loomingust varem tuttavad tema lasteraamatud "Kuningas Maciuś Esimene" ja "Kuningas Maciuś üksikul saarel", mis on pälvinud sooja vastuvõtu ja armastuse. "Kuidas armastada last" on aga teos, mis peaks kuuluma iga lapsevanema, õpetaja ja lastega töötava professionaali raamaturiiulile, pakkudes ajatuid tarkusi ja juhiseid, kuidas luua lastega tugev ja armastav suhe.

Kui oled huvitatud lapse kasvatamisest viisil, mis austab nende isiksust ja toetab nende arengut, siis Janusz Korczaki "Kuidas armastada last" on raamat, mida soovid kindlasti lugeda. See on rohkem kui lihtsalt pedagoogiline juhend – see on teejuht, mis aitab sul mõista laste sisemaailma ja õpetab, kuidas armastada neid tingimusteta.