Kukupai ja kukurudza

Kukupai ja kukurudza

Autor: Hanna Davõdova

Kirjastus: OTTO WILHELM OÜ

Kategooria: Noorem kooliiga, vanus 10-12
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
19.99€
Osta
Apollo
19.95€ / 18.95€
Osta
"Kukupai ja kukurudza" on südantsoojendav lasteraamat, mis räägib kahe noore sõprusest ja kohanemisest uutes oludes. Autor Hanna Davõdova, kes on päritolult Ukrainast ja elukutselt eripedagoog ning kunstiterapeut, toob meieni loo, mis on sügavalt isiklik ja samas universaalselt mõistetav.

Raamatu peategelane Hanna on pärit sõjast räsitud Ukrainast ja leiab Eestis uue sõbra Mattiase näol. Mattias on kohalik poiss, kes on tark ja heasüdamlik ning aitab Hannal uues keskkonnas kohaneda. Nende sõprus on kahe erineva kultuuri kohtumispunkt, kus mõlemad õpivad teineteiselt ja avardavad oma maailmapilti.

Hanna Davõdova kasutab oma professionaalseid teadmisi, et kujutada peategelase kaudu põgenikulaste emotsioone ja kohanemisraskusi. Raamat ei ole ainult lugu sõprusest, vaid ka õppetund empaatiast, sallivusest ja mõistmisest. See on suunatud 9–12-aastastele lastele ning on väärtuslik lugemismaterjal ka õpetajatele ja vanematele, kes soovivad lastes arendada sotsiaalseid oskusi ja laiendada nende maailmavaadet.

Raamat on kakskeelne, ilmudes nii eesti kui ka ukraina keeles, mis teeb selle eriti oluliseks nii Eesti lastele kui ka Ukrainast pärit põgenikele. "Kukupai ja kukurudza" on ideaalne kingitus, mis aitab lastel mõista ja toetada neid, kes on pidanud oma kodumaalt lahkuma.

Marju Kõva, Võru Kreutzwaldi kooli klassiõpetaja, on raamatut kiitnud kui suurepärast õppematerjali, mis pakub palju aruteluteemasid ja aitab arendada laste sotsiaalseid oskusi. Tema sõnul on raamat nii kaasahaarav, et ta ei suutnud enne peatüki lõppu jõudmist vastu panna ja vaatas juba ette, millised küsimused ja lisateave peatükki lõpus ootavad.

Kui oled huvitatud kultuuridevahelisest sõprusest, empaatiast ja kohanemisest, siis "Kukupai ja kukurudza" on just see raamat, mida sa oma lapsele lugeda soovid. See on lugu, mis ei jäta kedagi külmaks ja aitab meil kõigil mõista, kui oluline on olla teineteise suhtes mõistev ja toetav.