Kullarohkes Mükeenes

Kullarohkes Mükeenes

Autor: Gohar Markosjan-Käsper

Kirjastus: EKSA

Kategooria: Ajalooline romaan
2017 aasta

Hindad

Rahva Raamat
2.35€
Hetkel pole saadaval
Apollo
2.99€
Osta
Kui päike oli loojunud ja hämarus hõljus üle Mükeene, süütas Kassandra hoolikalt õlilambid. Tema liigutused olid sihipärased, sest ta teadis, et Agamemnon eelistab eredat valgust. Kuninga saabudes ei tahtnud ta, et teenrid tulega askeldades segadust tekitaksid. Kassandra oli just viimase lambi süüdanud, kui kuulis väljast samme ja hääli. Telgiuksest astus sisse noor sõdalane, tõrvik käes, et näidata teed järgnevale Agamemnonile.

Kuningas Agamemnon marssis sisse, enesekindlus igas sammus, justkui ei olekski tegemist telgiga, vaid tema kuningliku paleega. Ta heitis õlgadelt maha rikkaliku tikandiga kaunistatud himationi, visates selle põrandal lebavatele nahkadele ja andis noormehele käskiva korralduse lahkuda.

Gohar Markosjan-Käsperi "Kullarohkes Mükeenes" on ajalooline romaan, mis viib sind sügavale antiikaja müütide ja legendide maailma. See lugu on põimitud ajalooliste faktide ja fiktsiooniga, tuues esile Kassandra tegelaskuju ning tema elu dilemmad ja valikud. Kui sind paeluvad antiik-Kreeka müüdid ja sa tahad sukelduda ajaloo sügavustesse läbi kirjanduse, siis on see teos just sulle. Avasta Kassandra lugu, Mükeene kuldajastu ning Agamemnoni võimukas olemus läbi Markosjan-Käsperi meisterliku jutustamise.