Kümme põhjust, miks otsekohe kustutada kõik oma sotsiaalmeedia kontod

Kümme põhjust, miks otsekohe kustutada kõik oma sotsiaalmeedia kontod

Autor: Jaron Lanier

Kirjastus: HEA LUGU

Kategooria: Üldmajandus
2018 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, milline võiks olla elu ilma sotsiaalmeediata? Jaron Lanier, üks digitaalmaailma visionääre, veenab teid raamatus "Kümme põhjust, miks otsekohe kustutada kõik oma sotsiaalmeedia kontod", et elu ilma sotsiaalmeediata ei oleks mitte ainult võimalik, vaid ka kasulik. Lanieri sõnul on sotsiaalmeedia platvormid loonud mürgise keskkonna, mis soodustab negatiivsust, moonutab poliitilisi vaateid, loob illusioone populaarsusest ning edust, kahjustab suhteid tõega ja loob petliku ühenduse teiste inimestega, samal ajal kui meie vaba tahe on pideva turundusliku surve all.

Raamatus toob Lanier esile, kuidas meid jälgitakse ja analüüsitakse pidevalt, kuidas algoritmid meie käitumist mõõdavad ning kuidas maailma rikkaimad ettevõtted kasutavad seda teavet meie manipuleerimiseks. Lanier küsib, kas sotsiaalmeedia pakutavad hüved kaaluvad üles inimväärikuse, õnne ja vabaduse kaotuse.

Hoolimata sellest, et Lanier on sotsiaalmeediast loobunud, ei ole ta kaotanud usku tehnoloogia positiivsesse potentsiaali. Ta pakub välja nägemuse uut tüüpi sotsiaalvõrgustikust, mis toetaks inimlikkust ja pakuks rikkalikumat ning tähendusrikkamat elu, aidates meil säilitada ühendust maailmaga.

Kui olete huvitatud oma digitaalse jalajälje vähendamisest või soovite lihtsalt mõista sotsiaalmeedia mõju teie igapäevaelule, võib Lanieri teos olla teile silmiavav lugemine. See raamat ei ole lihtsalt kriitika praeguse sotsiaalmeedia ärimudeli suhtes, vaid ka kutse mõtiskleda selle üle, kuidas me suhtleme ja kuidas meie suhtlusviisid võivad mõjutada meie heaolu ja vabadust.