Kus süda peaks olema

Kus süda peaks olema

Autor: Sarah Crossan

Kirjastus: VARRAK

Kategooria: Noortele
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
26.99€
Osta
Aastal 1846 Iirimaal. Nell on saanud köögitüdruku töökoha Suures Majas, mõisas, kus ta töötab, et oma peret elus hoida ajal, mil kogu Iirimaa kartulisaak hävib. Rikkaid see kriis ei mõjuta, kuid vaestel pole muud valikut kui nälgida või kodumaalt lahkuda. Nellil on siiski vedanud, sest ta saab mõisast lisaks mõnele mündile ka paar kartulit või kõrbenud singikamara, samal ajal kui nälgijad peavad leppima toore adru söömisega ja mõisa koeri toidetakse lihaga.

Nelli elu muutub, kui mõisa noorhärra hakkab temast huvituma. Kas see suhe võib aidata tema perel näljahädas ellu jääda?

Sarah Crossan, mitme auhinnatud noorteromaani autor, on tuntud oma sügavate ja liigutavate lugude poolest. Tema romaan "Üks", mis räägib Siiami kaksikutest, võitis 2016. aastal maineka Carnegie medali. Eesti keeles on ilmunud ka tema teosed "Õun ja vihm", "Kuutõus" ja "Iiris". Crossani raamatud on tõlgitud enam kui kahekümne viide keelde ning Eesti Lastekaitse Liit ja Lastekirjanduse Keskus on tunnustanud kõiki tema eestikeelseid tõlkeid hea noorteraamatu tiitliga.

Kui otsid südamlikku ja ajalooliselt täpset lugu, mis puudutab sügavalt hinge, siis "Kus süda peaks olema" on just see raamat, mida sa ei taha maha magada.