Kuu lühiajalugu

Kuu lühiajalugu

Autor: Fatoumata Kebe

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Astronoomia ja füüsika
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.99€
Osta
Apollo
5.99€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, miks Kuu taevas kasvab ja kahaneb või miks ta iga päev natuke hiljem tõuseb? Või äkki oled kuulnud lugusid sellest, kuidas Kuu peale jänese visati? "Kuu lühiajalugu" on teos, mis avab ukse nendele kosmilistele saladustele, mida on inimkond aastatuhandeid imetlenud ja uurinud.

Autor Fatoumata Kebe, prantsuse astrofüüsik ja kosmoseprügi trajektooride ekspert, viib sind põnevale rännakule läbi Kuu ajaloo, alates selle müstilistest juurtest meie kultuurides kuni kaasaegsete teaduslike avastusteni. Ta selgitab, kuidas Kuu mõjutab meie planeeti, alates tõusude ja mõõnade dünaamikast kuni ökosüsteemide peenteni, ning käsitleb ka inimese ja Kuu vahelist ajaloolist sidet, sealhulgas kuulsat Kuu peale maandumist.

Kui sulle meeldib kosmos ja selle imed, siis "Kuu lühiajalugu" on just sinu jaoks. See raamat ei ole mitte ainult teaduslikult põhjalik, vaid on kirjutatud ka nii, et keerulised teemad muutuvad arusaadavaks ja köitvaks. Kebe kasutab oma teadmisi, et murda lahti astronoomiaga seotud stereotüüpe ja pakkuda sulle teavet, mis on sama huvitav kui ka hariv.

Kas Kuu on tõesti nii oluline? Milline oleks elu Maal ilma selleta? Need on vaid mõned küsimused, millele Fatoumata Kebe oma raamatus vastuseid pakub. Avasta Kuu saladused ja mõista paremini seda kaaslast, kes on meie öist taevast valgustanud juba aegade algusest peale.