Kas olete kunagi mõelnud, mis toimus ühe Teise maailmasõja kõige salapärasema sündmuse tagamaadel? "Laager Z: Rudolf Hessi salaelu" on Stephen McGinty põhjalik uurimus, mis viib teid ajas tagasi 1941. aasta 10. maile, kui Rudolf Hess, Natsi-Saksamaa üks kõrgemaid ametnikke, tegi dramaatilise otsuse hüpata langevarjuga Šotimaal asuvasse Renfrewshire'i, lootuses leida rahuläbirääkimisteks sobiv kontakt Briti ülikute hulgas.
McGinty, tuntud ajakirjanik ja mitme teose autor, kes on pälvinud tunnustust nii The Scotsmani, Sunday Timesi kui ka Glasgow Heraldi lehtedes, juhib teid läbi keerukate sündmuste, mis järgnesid Hessi kinnipidamisele Londoni Toweris ja tema üleviimisele salapärasesse Mytchett Place'i, mida tuntakse kui "laager Z". See eraldatud maja, mis oli varjatud mikrofonide ja salvestusseadmetega ning mida valvas sõdurite pataljon, muutus peagi psühholoogilise sõja areeniks.
Autor kasutab oma teoses oskuslikult arhiividokumente, päevikukatkeid, kirjavahetusi ja märgukirju, et luua kaasahaarav lugu, mis meenutab "lukustatud toa mõistatust". Kuid selles mõistatuses on "lukustatud tuba" tegelikult ühe mehe mõistus, mille seisundit keegi ei oska täie kindlusega hinnata.
"Laager Z" ei ole lihtsalt ajalooline ülevaade, vaid ka sügav psühholoogiline uurimus, mis heidab valgust nii inimhinge tumedatele nurkadele kui ka sõjaaja luuretöö keerukusele. Kui olete huvitatud ajaloo varjatud peatükkidest ja inimpsühholoogia sügavustest, siis on see raamat just teile. Stephen McGinty teos on kahtlemata üks neist, mis paneb teid mõtlema ja võib-olla isegi oma arusaamu ajaloost ümber hindama.