LÄBI ELU. MEENUTUSI OLNUST

LÄBI ELU. MEENUTUSI OLNUST

Autor: Roman Bertelov

Kirjastus: SE&JS KIRJASTUS

Kategooria: Varia
2005 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.55€
Hetkel pole saadaval
"Elu Teejuht: Roman Bertelovi Mälestused"

Kas oled kunagi mõelnud, mis tunne on luua midagi, mis paneb südame kiiremini põksuma ja viib adrenaliini lakke? "Elu Teejuht: Roman Bertelovi Mälestused" viib sind sügavale Eesti autokonstruktsiooni ajalukku, avades ukse Roman Bertelovi (sünd. 1930) põnevasse ellu. Bertelov, kes on tuntud kui legendaarse võidusõiduauto Estonia-5 isa, kasvas üles Westholmi gümnaasiumis ja kujunes väljapaistvaks inseneriks, kes ei lasknud end heidutada noorusaja katsumustest ega ajastu keerdkäikudest.

Sinu ees on raamat, mis ei ole lihtsalt üksikisiku lugu, vaid ka tõeline tehnilise leidlikkuse ja innovatsiooni kroonika. Bertelovi karjäär, mis hõlmab nii võidusõiduautosid kui ka unikaalseid tõstukid ja rataskonteinereid, on pälvinud tunnustust mitmetel näitustel. Tema mälestused on hindamatuks allikaks kõigile, kes huvituvad Eesti insenerikunsti arengust ja tahavad mõista, kuidas pühendumus ja sihikindlus võivad viia unistuste täitumiseni.

Professor Jüri Lavrentjev, kes on ise autotehnika valdkonna ekspert, on nimetanud Bertelovi teost väärtuslikuks materjaliks. Kuid "Elu Teejuht" ei piirdu ainult tehniliste saavutustega. See on ka sügavalt isiklik lugu sõprusest, armastusest ja reetmistest, avameelne ülevaade Bertelovi pereelu tõusudest ja mõõnadest aastatel 1961 kuni 1991.

Kui otsid inspiratsiooni või soovid lihtsalt sukelduda ühe erakordse inimese elulukku, siis "Elu Teejuht: Roman Bertelovi Mälestused" on raamat, mida sa ei taha käest panna. See on lugu vastupidavusest, kirglikust pühendumusest oma alale ja sellest, kuidas üks mees jäädvustas end Eesti tehnikalukku.