LAHINGUD ATLANDI OOKEANIL II MAAILMASÕJAS

LAHINGUD ATLANDI OOKEANIL II MAAILMASÕJAS

Autor: Mati Õun

Kirjastus: ÜHINENUD AJAKIRJAD

Kategooria: Sõjad ja sõdade ajalugu
2021 aasta

Hindad

Rahva Raamat
9.90€
Osta
Apollo
9.90€ / 9.41€
Osta
Teise maailmasõja ajalugu on täis põnevaid ja määravaid hetki, kuid vähesed sündmused on sama dramaatilised kui merelahingud Atlandi ookeanil. Eesti sõjaajaloolase Mati Õuna raamat "Lahingud Atlandi ookeanil II maailmasõjas" viib sind otse nende sündmuste keskmesse, kus Suurbritannia ja Saksamaa, mõlemad oma tehnoloogiliste saavutuste ja sõjalise võimsuse tipus, läksid vastamisi ookeani avarustel.

Kas sa oled kunagi mõelnud, milline oli elu merel sõjalaevade meeskondade jaoks? Millised strateegiad ja taktikad valitsesid merelahingutes? Õun avab nende küsimuste tagamaid, tuues esile kaks legendaarset laeva: Briti Kuningliku Mereväe lahingulaev Hood ja Saksa Kriegsmarine'i Bismarck. Need kaks merelahingute ikooni põrkusid kokku võitluses, mis on jäänud ajalukku kui üks otsustavamaid hetki Atlandi lahingus.

Ent see raamat ei piirdu ainult nende kahe hiiglase vastasseisuga. Mati Õun laiendab vaatevälja, et uurida Atlandi ookeani lahingute kogu ulatust, kaasates nii allveelaevade salajased operatsioonid kui ka õhujõudude rolli merelahingutes. Sinu ees avaneb pilt sõjast, mis toimus mitte ainult merepinnal, vaid ka õhus ja ookeani sügavustes.

Kui sind huvitab sõjaajalugu ja tahad mõista, kuidas Atlandi lahingud mõjutasid II maailmasõja kulgu, siis Mati Õuna "Lahingud Atlandi ookeanil II maailmasõjas" on teos, mida sa ei saa endale lubada lugemata jätta. See on põhjalik ja kaasahaarav lugemine, mis valgustab meresõja strateegiaid ja kangelaslikke tegusid, mis kujundasid meie maailma ajalugu.