Lapsepõli

Lapsepõli

Autor: Bo Carpelan

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Ajalooline romaan
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kas otsite sügavat ja poeetilist lugemiselamust? Soome-rootsi päritolu luuletaja ja kirjanik Bo Carpelan, kelle looming on pälvinud tunnustust nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt, toob teieni oma teose "Lapsepõli". See 2008. aastal ilmunud romaan viib teid tagasi 1930. aastate Helsingisse, jälgides noore poisi, Davi, kasvamist ja arengut ajal, mil maailm seisab silmitsi suurte muutustega.

Bo Carpelan, kelle panust kirjandusmaailma on tunnustatud ka Finlandia kirjandusauhinnaga – mitte ühe, vaid lausa kahe võiduga –, on tuntud oma erakordse võime poolest luua kujundeid ja atmosfääri, mis kõnetavad lugejat sügavalt. Tema kirjutatud "Lapsepõli" pole erandiks, pakkudes detailirikast ja meelelist keelt, mis peegeldab noore peategelase tundlikku sisemaailma ning tema ümber lahti rulluvat täiskasvanute elu, mille varjus aimub peatset katastroofi.

Carpelan, kes on öelnud, et tema kirjutamisprotsessi käivitab pilt, on loonud romaani, mis on samaaegselt intellektuaalne ja ligipääsetav. Anna Hollsten, kes on Carpelani töö kohta doktoritöö kirjutanud, on märkinud, et kuigi Carpelan on intellektuaalne luuletaja, ei nõua tema luule mõistmine eriteadmisi. See teeb "Lapsepõlje" ideaalseks valikuks nii kirjandushuvilistele kui ka neile, kes soovivad lihtsalt nautida kaunist keelekasutust ja sügavat emotsionaalset resonantsi.

Kui teid huvitab ajalooline taustaga isiklik lugu, mis on kirjutatud käänulise sajandi keerdkäikude taustal, siis "Lapsepõli" on teie jaoks. See on lugu, mis ei jäta kedagi külmaks, pakkudes nii ajaloolist konteksti kui ka ajatut inimlikku kogemust.