LasseMaia detektiivibüroo. Kullamõistatus

LasseMaia detektiivibüroo. Kullamõistatus

Autor: Martin Widmark

Kirjastus: EGMONT ESTONIA AS

Kategooria: Noorem kooliiga, vanus 7-9
2015 aasta

Hindad

Rahva Raamat
6.67€
Osta
Valleby väikelinna panga seifidesse saabub ühel ööl lausa veerand tonni kuldseid kangid - see on sündmus, mis paneb kogu linna kihama. Kuidas tagada, et see väärtuslik last saaks hommikuni turvaliselt hoiustatud? Pangatöötajate närvilisus on mõistetav, sest kui midagi peaks minema valesti, oleks kaotus tohutu. Kuigi turvameetmed on kõrgendatud – valvekaamerad on teravdatud pilguga ja rasked uksed kindlalt suletud – ei saa kunagi olla liiga kindel.

Just sellisesse põnevusse sukeldub Martin Widmarki armastatud lastekirjanduse sari "LasseMaia detektiivibüroo". Eestikeelse lugejaskonna poolt soojalt vastu võetud sari on jõudnud oma neljateistkümnenda raamatuni, "Kullamõistatuseni". See on lugu, mis haarab kaasa nii noori kui vanu detektiivitöö huvilisi, pakkudes põnevust ja kaasamõtlemist.

Kui otsid viisi, kuidas sütitada oma lapses lugemispisikut, siis Lasse ja Maia seiklused on suurepärane valik. Need raamatud ei ole mitte ainult lõbusad ja kaasahaaravad, vaid õpetavad ka loogilist mõtlemist ja tähelepanelikkust. "Kullamõistatus" viib lugeja taas kord nutikate noorte detektiivide maailma, kus iga vihje võib olla määrava tähtsusega ja iga peatükk viib lähemale lahendusele. Kas sa oled valmis avastama, mis Valleby pangas tegelikult toimub?