LAUSUNGID JA PAUSID. FUUGA

LAUSUNGID JA PAUSID. FUUGA

Autor: Rein Veidemann

Kirjastus: EKSA

Kategooria: Luule
2016 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.45€
Osta
Apollo
4.79€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas sõnad võivad heliseda nagu muusika? Eesti kirjandusmaailma üks erudeeritumaid tegelasi, Rein Veidemann, toob teieni oma teose "Lausungid ja pausid. Fuuga", mis on kui sild sõnakunsti ja muusikalise harmoonia vahel.

Teos ei ole tavapärane luulekogu, kuigi vormilt võiks seda arvata. Selles on koondatud valik erinevatel aastakümnetel loodud poeetilisi hetki, mis on sündinud autori tundlikkusest sõnakujundi ja mitmetähendusliku sõnumi vastu. Veidemann ise tunnistab, et tal puudub ambitsioon seda kogumikku luulekoguks nimetada, kuid tema kirjutised on siiski läbi imbunud luulelikust rütmist ja kõla ilust.

Autor pöördub muusika poole, et leida paralleele ja sügavamaid seoseid sõnade ja helide vahel. "Fuuga" alapealkirjaga raamat pakub lugejale võimalust kogeda sõnalist loometööd, mis on muusikale lähedane nii vormis kui sisus.

Rein Veidemann, tuntud kui kirjandusteadlane, kriitik ja poliitik, on loonud teose, mis rikastab teie mõistmist keelest ja selle võimest kanda endas nii ilu kui ka keerukust. "Lausungid ja pausid. Fuuga" on kui intellektuaalne rännak, mis kutsub teid avastama sõnade ja pauside vahel peituvat muusikat. Kas olete valmis kuulama?