LIISU, LEENU JA KUUKS

LIISU, LEENU JA KUUKS

Autor: Heli Reichardt

Kirjastus: REICHARDT HELI

Kategooria: Noorem kooliiga, vanus 7-9
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kas oled kunagi mõelnud, milline võiks olla elu maal, kaugel linnakärast? "Liisu, Leenu ja Kuuksi" raamat viib sind otse Läänemaa südamesse, kus Sepa talu õuedel mängivad kolm vahvat õde. Heli Reichardt on loonud teose, mis on järg armastatud "Leenu ja Liisu lood" raamatule, kus me juba kohtusime nende särtsakate tüdrukutega.

Nüüd on Leenu juba kogenud koolitüdruk, Liisu astub samuti kooliteele ja perre on lisandunud pisike Kuukene. See raamat annab sulle võimaluse piiluda maalapse igapäevaellu, kus lihtsad rõõmud kohtuvad praktilise maalähedusega. Kui oled maal kasvanud või unistad maal elamisest, on see raamat justkui loodud sinu jaoks.

Maal elades on vaja igapäevaselt valmis olla igasugusteks seiklusteks – olgu selleks siis tööd taluõuel või looduse nautimine. Raamatust leiad, et maalapse varustusse kuuluvad kummikud, vihmariided, taskulamp ja mitmesugused tööriistad, nagu saag, kirves või labidas. Ja kui meri on lähedal, siis ka paat. Autor toob esile, et maalapsel on oma kodutööd ja kohustused, kuid samas ka vabadus ja ruum, mida linnas ei pruugi olla.

Raamatus on juttu ka sellest, kuidas maal elades tuleb tihti ette võtta sõite linna – olgu selleks siis koolitarvete, ravimite või spordivarustuse hankimine. Kuid see-eest pakub maal elamine võimalust olla osa loodusest ja õppida hindama lihtsaid asju.

Lisaks igapäevaelu kirjeldustele on raamatus ka mängulisi elemente – saad laulda kaasa "Vihmalaulu", mängida "Sepa talu lauamängu" või osaleda jõulumuinasjutus. Need tegevused aitavad sul veelgi sügavamalt sukelduda Liisu, Leenu ja Kuukse maailma.

Kui tunned, et tahaksid kogeda maalapse seiklusi ja õppida tundma nende argipäeva, siis "Liisu, Leenu ja Kuuksi" raamat on justkui aknaks sellele lihtsale, kuid samas nii rikkalikule elule. Avasta koos õdedega, kuidas elu maal võib olla täis väikeseid imesid ja suuri õppetunde.