Kas olete kunagi kuulnud mehest, kes on elanud mitu elu ühes? Eduard Limonov on just selline inimene, ja tema lugu on nii kirev, et see võib tunduda väljamõeldisena. Kuid see on tõsi – ja Prantsuse kirjanik Emmanuel Carrère on selle kõik kirja pannud oma teoses "Limonov".
Eduard Limonov'i elu on olnud tõeline Ameerika mägede sõit. Alustades Ukraina tänavakurjategijana, rändas ta läbi Nõukogude Liidu underground-kultuuri kõrgustiku, et leida end seejärel New Yorgi allilma sügavustest ja teenida leiba miljardäri teenrina Manhattani kõrgklassi seltskonnas. Kuid see polnud veel kõik. Pariisi jõudes kujunes temast tuntud kirjanik, kelle elu järgmised peatükid viisid ta Balkani sõdade keeristormi ja lõpuks Venemaa poliitilise maastiku ettearvamatutesse vetesse, kus ta asus juhtima noorte desperaadode parteid.
Kas ta on kangelane või kaabakas? See on küsimus, millele Carrère ei püüa vastata. Selle asemel sukeldub ta sügavale Limonov'i mitmekihilisse isiksusse, püüdes mõista, mitte hinnata. Carrère, kes on tuntud oma dokumentaalromaani žanri panuse eest, toob lugejani loo, mis on sama palju uurimus kui ka jutustus. Tema teosed on tuntud autori intensiivse kohalolu poolest, kuid samas jätab ta ruumi lugeja enda tõlgendustele.
Kui soovite avastada ühe mehe uskumatut teekonda läbi 20. ja 21. sajandi ajaloo keerdkäikude, siis "Limonov" on teos, mida te ei tohiks mööda lasta. Carrère'i kirjutatud Eduard Limonov'i lugu on sama paeluv kui mees ise – keeruline, vastuoluline ja alati ettearvamatu.