Lincoln kaalukojas

Lincoln kaalukojas

Autor: George Saunders

Kirjastus: EESTI RAAMAT

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2019 aasta

Hindad

Rahva Raamat
3.99€
Hetkel pole saadaval
Apollo
4.99€
Osta
Veebruari külmad tuuled 1862. aastal ei toonud endaga kaasa mitte ainult Ameerika Ühendriikide kodusõja jätkumist, vaid ka sügavat isiklikku tragöödiat riigi juhile, Abraham Lincolnile. Tema armastatud poeg Willie, kõigest üheteistkümneaastane, jäi tõsiselt haigeks ja suri peagi. George Saundersi romaan "Lincoln kaalukojas" viib lugeja ajaloolisele ja üleloomulikule rännakule, kus noor Willie Lincoln leiab end kummalisest vaheilmast, kus hinged, kes ei suuda oma surma aktsepteerida, jätkavad omavahelist suhtlust.

See teos, mis on kirjutatud justkui häälede teatraalseks etenduseks, toob kokku nii ajaloolised kui väljamõeldud tegelased, pakkudes lugejale ainulaadset vaatenurka minevikule. Saunders, kes on tuntud oma novellide ja esseede poolest, esitleb siin oma esimest pikemat romaani, mis on pälvinud tunnustust nii kriitikutelt kui ka lugejatelt ning võitnud prestiižika Man Bookeri auhinna aastal 2017. Ajakiri Time on nimetanud selle üheks aasta parimaks romaaniks.

Saundersi teos kutsub sind mõtisklema elu, armastuse ja kaotuse üle, pakkudes sügavat ja kaasahaaravat lugemiskogemust. Kui oled ajaloo ja kirjanduse armastaja, kes otsib midagi, mis kõnetaks südant ja meelt, siis "Lincoln kaalukojas" on just see, mida vajad. See on lugu, mis jääb sinuga pikaks ajaks, sundides sind küsima, kuidas leida tähendust ja ilu teadmisest, et kõik, mida armastame, on ajutine.