Linna laul

Linna laul

Autor: Joosep Vesselov

Kirjastus: KULTUURILEHT

Kategooria: Luule
2020 aasta

Hindad

Rahva Raamat
4.99€
Osta
Apollo
4.99€
Osta
Kas olete kunagi mõelnud, kuidas võiks välja näha luulekatk? Joosep Vesselovi teos "Linna laul" viib teid kevadisse Tartusse, kus just selline nähtus on aset leidnud. See luulekogu avab ukse maailma, kus igapäevaelu põimub fantastikaga, luues kireva tapeedi Tartu linna elust ja selle värvikatest tegelastest.

Tartu, tuntud oma ülikooli ja rikka kultuuripärandi poolest, muutub Vesselovi silmis paigaks, kus võililledega kauplevad ärimehed ja kus akadeemiliste ringkondade kõrval leiavad oma koha ka laulikud ja kellalööjad. Tudengid ja linnaelanikud kõnnivad käsikäes müütide ja pärimustega, andes edasi loomismüüte nii igapäevastest paikadest nagu Kivisild kui ka kaubanduskeskusest Lõunakeskus.

Autori kirjeldused on täis sooja huumorit, mis toob esile Tartu ainulaadse atmosfääri. Vesselov oskab luua pildi linnast, kus poelettidelt kaovad banaanid, leib ja vein, justkui valmistuksid inimesed luuleepideemiaks. Tema sõnad maalivad pildi linnast, mis on täis ootust ja kus igapäevased esemed – komad ja suured algustähed – muutuvad luulekatku ajal defitsiidiks.

Kui olete huvitatud Tartu linna eripäradest ja soovite kogeda, kuidas luule võib muuta linna rütmi ja selle asukate käitumist, siis "Linna laul" on teile. See raamat ei ole lihtsalt luulekogu; see on armastuskiri Tartule, mis on kirjutatud sõnade ja sümbolite keeles, mida iga lugeja saab omal moel tõlgendada.

Võtke aega, et sukelduda Joosep Vesselovi loodud maailma, kus iga luuletus on nagu väike avastusretk Tartu südamesse. "Linna laul" ootab teid, et pakkuda naeratusi ja äratundmisrõõmu, olgu te siis tartlane, endine tudeng või lihtsalt Eesti kultuuri austaja.