Lohejooksja

Lohejooksja

Autor: Khaled Hosseini

Kirjastus: HEA LUGU

Kategooria: Kaasaegne ilukirjandus
2024 aasta

Hindad

Rahva Raamat
24.50€
Osta
Apollo
25.95€ / 24.65€
Osta
"Lohejooksja" on Khaled Hosseini südantliigutav romaan, mis viib lugeja läbi Afganistani ajaloo keerdkäikude – alustades riigi kuldajast enne monarhia langemist ja lõpetades kaosega, mida külvab Talibani režiim. See on lugu, mis uurib sügavuti isade ja poegade vahelisi keerulisi suhteid, keskendudes kahele poisile – Amirile ja Hassanile. Nad võivad tunduda lahutamatud sõbrad, kuid nende vahel seisavad sügavad kultuurilised ja usulised lõhed.

Romaanis avaneb lugejale Afganistani rikkalik kultuur, mille traditsioonid ja tavad elavad edasi kaugel kodumaast, Ameerikas, kus peategelane Amir oma uut elu üles ehitab. "Lohejooksja" ei ole ainult romaan sõprusest ja armastusest, vaid ka reetmisest ja lunastusest, mis on põimitud Afganistani poliitilise ja sotsiaalse taustaga.

Lohejooksu traditsioon on romaanis keskne motiiv, mis sümboliseerib nii vabadust kui ka võistlust. Hassan, üks romaani peategelasi, on osav lohejooksja, kellel tundub olevat eriline anne ette näha, kuhu lohe maandub. See oskus toob esile tema erilise sideme lapsepõlve traditsioonidega, mis on sügavalt juurdunud Afganistani kultuuris.

Kui otsite raamatut, mis viib teid läbi emotsionaalsete tõusude ja mõõnade ning pakub samas harivat pilguheit Afganistani ajalukku ja kultuuri, siis "Lohejooksja" on teie jaoks ideaalne valik. Khaled Hosseini on loonud teose, mis ei jäta kedagi külmaks ja mille lehekülgedel avanevad inimlikud tõed, mis on universaalsed ja ajatud.